Ana Sayfa Dünya Elon Musk, Bill Gates ve Kanye West’in Twitter hesapları hacklendi

Elon Musk, Bill Gates ve Kanye West’in Twitter hesapları hacklendi

1230
0
Paylaş

Elon Musk, Bill Gates ve Kanye West’in Twitter hesapları hacklendi

Twitter sosyal medya sitesinde yaşanan güvenlik zafiyeti sonrasında bazı kötü niyetli yazılımcılar tarafından bu açıktan faydalanıldı ve Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates sosyal medya hesapları hacklendi. Hack yapılmasının sebebiyse bu hesaplar üzerinden dolandırıcılık yapılmak istendi.

38 milyon dolar toplandı 

Hesaplardan bitcoin toplamak isteyen kişiler paylaşımlarının altına bitcoin hesap numarası bırakıp oraya para gönderilmesini beklediler. Yaklaşık miktar olarak 38 milyon dolar toplayan şahıslar takip edilemez bir para sistemi üzerinden dolandırıcılık yaptıkları için şahısların yakalanması mümkün olmuyor.

Hesabı hacklenen kişiler 

Apple, Uber, Jeff Bezos, Gemini, Binance, KuCoin, Coinbase, Litecoin’den Charlie Lee, Tron’dan Justin Sun, Bitcoin, Bitfinex, Ripple, Cash App, Elon Musk ve CoinDesk hesapları bulunuyor.

Dolandırıcıların kullandığı yöntem bu şekilde :

Dolandırıcılar ünlülerin hesaplarından karantina sürecini bahane ederken ünlü kişilerin para dağıttığını düşünmesini sağlayarak ilk önce bağış yapılmasını sonra o bağış miktarının 2 katının geri gönderileceğini belirtti.

Paylaş