Ana Sayfa Genel Erdoğan’dan AB’ye yönelik açıklama

Erdoğan’dan AB’ye yönelik açıklama

392
0
Paylaş

Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalar yapıldı ve açıklamalarında birçok konuya değindi. Korona virüs ile ilgili olarak da bir takım açıklamalar yaptı. Toplantı yaklaşık olarak 4 saat kadar devam etti. Toplantı sonrasında basına yapılan açıklamalarda şunlar yer aldı :

ABD ve AB yaptırımları hakkında açıklama

ABD ve AB tarafından yaptırım gibi konuların gündeme gelmesinin üzücü olduğunu belirtti ve bu konuda gelen açıklamalardan artmasının da üzüntü verici olduğu belirtildi. Ayrıca yaptırımların söz konusu olması yerine yıllardır geciktirilen tam üyelik sözünün yerine getirilmesini beklediğini ve ABD tarafından da yaptırım değil terör örgütleri ile mücadelede destek beklediğini belirtti. Türkiye’nin ve dünyanın huzuru için mücadele eden bir ülke olunmaya çalıştığını ayrıca başka herhangi birde devletle gerilim veya çatışma peşinde koşan bir ülke olunmadığını belirtti.

%6,7 oranında büyüme gerçekleşti

Halkın tasarruflarını TL olarak değerlendirmesini, Türkiye ekonomisinin her türlü zorlu testte ve yeni gelişen fırsatlara ve farklı senaryolara karşı hazırlıklı durumda olduğunu belirtti. Ayrıca yılın üçüncü çeyreğinde %6.7 oranında büyüme gerçekleştirildiği belirtildi.

Paylaş