Ana Sayfa Asayiş FETÖ’cü Dönerci

FETÖ’cü Dönerci

1353
0
Paylaş

Ülkemizde birçok yerde bulunan döner şubesine sahip olan marka FETÖ araştırmaları sonrasında FETÖ ile ilgili bağlantılarının olduğu ortaya çıktı.

FETÖ üyesi olmak suçlaması sonrasında tutuklanarak örgüte ait gizli belgeler ve devlerin önemli konumlarında görevli olan kişilerle iletişime geçmiş. İş birliği yaparak FETÖ örgütüne yardım eden Verdal Hosta’nın telefonunda kriptolu haberleşme programı kullanan yani ByLock kullanan Verda savunma yaparken de bu konuda herhangi bir bilgisinin olmadığını belirtti.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Musa Yücel  tarafından soruşturmayı başlattı ve Hosta Restoran zincirinin sahibi olan Verbal Hosta  soruşturması tamamlandı. Soruşturma 2014 yılında gönderilen bir ihbar mektubu sonrasında soruşturma başladı ve karar verildi.

Örgütle ilgili belgeleri ve bağlantılarına ilişkin önemli bilgileri depolarda saklayarak örgüte büyük bir yardımda bulunuyor. Kilit kod isimli gizli tanık ise bu konuda kurulan şirketlerin kaygılardan dolayı 3.şahısların üzerine yapıldığını açıkladı.

Paylaş