Ana Sayfa Asayiş Fikirtepe Mahalle’sindeki operasyona 400 Polis katıldı

Fikirtepe Mahalle’sindeki operasyona 400 Polis katıldı

1838
0
Paylaş

Kadıköy Fikirtepe Mahalle’sinde yapılan bu operasyonda 97 tane terk edilmiş ve harabeye dönmüş evde uyuşturucu araması yapıldı Arama sonuçlarında yüksek miktarda uyuşturucu bulundu.

Operasyon Detayları

Öncelikle operasyonun ismi ” YIKIM ” olarak adlandırılıp bu operasyonda toplamda 400 polis yer aldı. 400 polis ise İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ve Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelmektedir. 35 ayrı noktada güvenlik noktaları kuran polisler burada kuş uçurtmadı ve uyuşturucuyu bu mahallede bitirmek istediler. Oluşturdukları noktalarda mahalleye giriş ve çıkışlar kontrol altında tutuldu operasyon süresi boyuncu.

25 Kişi Gözaltına Alındı

Operasyonda uyuşturucu aranması nedeniyle olmazsa olmazlardan narkotik köpekleri de uyuşturucu aradı ve o sırada da  operasyona destek amaçlı bekleyen helikopter operasyon süresi boyunca hazırda bekledi. 8 tane aranan şahıs bu mahalleden yakalanırken uyuşturucu ile alakası olan 12 yabancı uyruklu şahıs daha yakalandı ve toplamda mahalleden 25 kişi gözaltına alındı.

Harabe Binalar İlk Hedef

Harabe binalara girerek burada uyuşturucu kullananlar ve satanlar yakalandı. Metruk binalarda yapılan aramalar sonrasında detaylı bir arama olması sayesinde büyük miktarlarda uyuşturucu yakalandı.

Paylaş