Ana Sayfa Genel İstanbul sular altında kaldı

İstanbul sular altında kaldı

1435
0
Paylaş

Meteoroloji tarafından Marmara bölgesinde sağanak yağış olacağı konusunda defalarca uyarı yapılmıştı ancak uyarılara rağmen  sorun yaşayanlar oldu. Sular altında kalan İstanbul’da su yüksekliği 150 santimetreden fazla oldu. Yüzme bilmeyenler ve bu ölçüden daha kısa olanlar bazı yerlere göre su seviyesi artıyor 160, 170 olabiliyor dışarı çıkılmaması isteniyor. Sokaklarda araçlar yüzmeye başladı.

Yağış tekrar gelecek 

Meteoroloji tarafından yağışların tekrardan başlayacağı ve tam bu saatlerde tekrardan başlayacağı açıklandı. Bu konuda Vali tarafından açıklama getirildi. Sular altında kalan kentte altyapıya denen hiçbir şey kalmadı. Bu konuda büyük eksikliklerin olduğu da gözüküyor. Bu saatlerde tekrardan  sağanak bir yağış gelecek. Bu konuda validen açıklama geldi. 14.00, 15.00 gibi yağış başlayabilir.

Vatandaşların dışarı çıkması istenmiyor

Ciddi bir tehlike yaşanabileceğinden dolayı özellikle boyu kısa olanların sokağa çıkması istenmiyor. Evde mahsur kalanlara evini su basanlara yardım edilmeye çalışılıyor. Bir an önce bu durum çözülmeye çalışılıyor.

Paylaş