Ana Sayfa Genel İzmir’de yangın

İzmir’de yangın

1392
0
Paylaş

İzmir ilinde Ödemiş ilçesinde meydana gelen henüz sebebi belirlenemeyen bir yangın başladı. Ormanlık alanda çıkan yangın büyük bir tehlikeye neden oldu. Yangında ormanlık alanın tahrip olması her geçen dakika daha da arttı. Ormanlık alana gelen ekipler yangının akşam saatlerinde başlaması nedeniyle müdahale ederken zorlandı.

1 hektar alan kül oldu

Bademli Mahallesi Akçukur yakınlarında başlayan yangının başladığına dair gelen ihbarlar üzerine hemen ekipler olay yerine giderek yangına müdahale etmeye başladılar. Gece geç saatlerde başlayan yangının ormanlık arazide başlaması da müdahaleyi zorlaştırdı. Yangın kontrol altına alınması başarıyla tamamlandı ancak  1 hektarlık ormanlık alan tahrip olmuştu.

Soğutma çalışmaları yapıldı 

Ormanlık alanda soğutma çalışmaları devam ediyor. Vatandaşların olayı erkenden fark edip durumu ekiplere bildirmesi sayesinde 1 hektarlık alan yandı. Eğer geç fark edilseydi ormanlık alandaki yangın çok büyük alana yayılarak can kaybına da neden olabilirdi. Şimdi orman yangını sebebi araştırılıyor. Ormanlık alanlarda bulunan cam kırıklarından çıkması muhtemel olmayan yangını kimin başlattığı araştırılıyor.

Paylaş