Ana Sayfa Asayiş Kocaeli’de dilek feneri artık yasak

Kocaeli’de dilek feneri artık yasak

1564
0
Paylaş

Kocaeli ilinde önceden dilek fenerleri yoğun bir şekilde kullanılıyordu. Özellikle evlilik teklifleri olsun özel gün kutlamaları olsun sık sık kullanılan bu ürün çevreye zarar vermesi nedeniyle artık yasak.  Körfez ilçesinde dilek feneri kullanımı, satışı ve uçurulması kesinlikle yasaklandı. Yasağın açıklamasını  ise Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptı. Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen açıklama ile  artık tamamen yasak olduğu bildirildi.

Artık tamamen yasak

Yani bunu kullanmak artık suç olacak. Özellikle yangınların arttığı zamanlarda dilek fenerlerinin buna neden olabileceği, ilçede bulunan yanıcı ve yakıcı depolama tesislerinin olması ve rafineriler olması nedeniyle tehlike oluşturuyor. Bu konuda çevreye büyük zararı dokunabilecek olan dilek fenerlerinin kullanımı artık yasak.

Ceza belli değil 

Şimdiden Kocaeli Körfez ilçesinde kullanımı yasaklandı. Vatandaşın kullanmamasını öneriyoruz aksi  halde ceza alabilirsiniz. Bu konuda uyarı yapılması nedeniyle de ceza alamama gibi bir durum söz konusu olmaz. Alınacak ceza konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Paylaş