Ana Sayfa Dünya Kuzey Kore füze fırlatmayı erteledi

Kuzey Kore füze fırlatmayı erteledi

1512
0
Paylaş

KDHC tarafından verilen karar sonrasında ABD’ye ait olan Guam Adasına uzun menzilli füze fırlatma kararı ertelendiği konusunda bilgi verildi. Bu karar sonrasında Guam Adasında olanlar oldukça rahat bir nefes aldı diyebiliriz. Kuzey Kore tarafından füze fırlatma tarihi verilmişti ki bunun üzerine ABD hedefe kilitlendiğini açıklamıştı.

Kuzey Kore füzeyi erteledi

Şimdi Kuzey Kore ertelediğini açıkladı. Açıklamasında ise : “Aptal yankilerin provokasyonlardan uzak durması halinde” Batı Pasifikt’te bulunan ABD’ye ait olan Guam Adası yakınına uzun menzilli füze fırlatma yönündeki planlar ertelendi.” diyerek bir açıklamada bulundu. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere göre Devlet Başkanı Kim Jong-un  kendisine bir takım planlar sunuluyor KDHC ordusu tarafından.

Şimdilik askıya aldı

Şimdilik askıya aldığı konusunda bir açıklama gelince de şu an ABD bu konuda ne yapacak bilinmiyor. Ayrıca alakası olan kişilerin izleneceği ve Kore yarımadası civarında tehlike oluşturabilecek ve  pervasız bir şekilde hareketler yapılırsa füze denemesine onay verilecek.  Bu konuda ABD tarafından daha önceki haberde ABD Savunma Bakanı James Mattis,  ABD topraklarını hedef alan herhangi bir füze denemesinin hızla bir savaşa dönüşebileceği açıklanmıştı.

Paylaş