Ana Sayfa Dünya Rusya anlaşmaya uymadı

Rusya anlaşmaya uymadı

1962
0
Paylaş

Ukrayna’ya bir ziyaret gerçekleştiren ABD Savunma Bakanı Jim Mattis burada bir açıklamada bulundu ve açıklamasında Rusya’nın doğu Ukrayna’da bulunan bir çatışmayı sonlandırmak amacıyla Minsk ateşkes anlaşmasının maddelerine uymadığını açıkladı.

Rusya’dan açıklama bekleniyor

Bu konuda gelen açıklama sonrasında henüz Rusya tarafından bir açıklama gelmedi. Bugün gerçekleştirilen ziyarette bir basın açıklaması yapmak isteyen ABD Savunma Bakanı Jim Mattis açıklamasında şunlardan  : “Washington tarafından eğer Rusya saldırgan davranışlar sergilemeye devam ederse Rusya’ya baskı yapılmaya devam edilecek. Ayrılıkçı şiddeti engelleyecek olan bu anlaşmanın maddelerine uyum sağlamayan Rusya uluslararası sınırları zorla yeniden çizerek Avrupa’nın egemen ve özgür uluslarına zarar vermeye çalıştığı konusunda yapacaklarını biliyoruz.” bahsetti.

Açıklama özeti

Burada bahsedilen durum Rusya’nın Avrupa ülkelerinde bir takım sorunlar yaratmaya çalıştığını ve bu saldırgan davranışların devamında da Rusya’ya yaptırım uygulanacağı bildirildi kısa bir şekilde açıklanacak olursa.

Paylaş