Ana Sayfa Gündem Haberleri Sanayi Tipi Fırınların Özellikleri

Sanayi Tipi Fırınların Özellikleri

314
0
Paylaş

 

Endüstriyel ve sanayi alanında sıklıkla kullanılan sanayi tipi fırınlar, çoğunlukla üretim ve pazarlama sektörlerinde  kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Oldukça kapasiteli olan bu ürünler, farklı sektörlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Büyük bir kesimin ihtiyacını karşılayan sanayi tipi fırınlarda ekmek, pizza ve farklı yemek çeşitleri pratik bir şekilde hazırlanmaktadır.

Sanayi fırını, endüstriyel fırın adıyla da bilinen bir fırın çeşididir. Uzun süre boyunca kullanılmak için paslanmaz çelikten üretilen sanayi tipi fırınlarının daha farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Elektrikli ve gazlı olarak çalışan ve kapasiteye göre tek katlı  veya iki yada üç katlı olarak seçilen sanayi fırını seçilirken kaliteli ve fonksiyonlu fırınlar  seçilmelidir.

Sanayi tipi fırınların kapasiteli olması ve tek seferde çok fonksiyonlu çalışması, oldukça önemli bir özelliktir. Pide ve pizza gibi çeşitlerin üretim ve imalatının yapıldığı yerlerde bu fırınların en üst modelleri ve en fonksiyonlu olanları tercih edilmektedir. Dijital gösterge sayesinde pişirme süresinin ayarlanabildiği, ekrandan kullanım kılavuzunun görülebildiği, odunla veya gaz ile çalışma imkanı bulunan, 1 veya daha fazla katlı bu fırınların daha farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Farklı programlarda çalışabilen sanayi fırını çeşitlerinin en fonksiyonlu olanlarının daha fazla özelliği mevcuttur. Bu fırınlar daha büyük işletmeler ve kısa sürede daha fazla ürün çıkaran yerler için uygundur. Daha az özelliklere sahip olan ve az programlı olan sanayi fırını da ücretinin az olmasından dolayı tercih edilen ürünlerden biridir.

Sanayi Tipi Fırınların Fiyatları

Fırının özelliklerine, kat sayısına, watt gücüne ve pişirme süresine göre belirlenen sanayi fırını fiyatları, firmadan firmaya da değişiklik gösterir. Sarvion, sanayi tipi fırınların bozulma, ve olumsuz durumlara maruz kalmaları durumunda etkili çözümler üreten bir markadır. Tüm endüstriyel fırın ihtiyaçlarınızda tercih edebileceğiniz Sarvion, uzun yılların verdiği tecrübeyle alanında uzman olarak çalışmaktadır. Her türlü yedek parçayı bulabileceğiniz ve endüstriyel fırın konusunda kesintisiz destek alabileceğiniz bir marka olan Sarvion tüm müşterilerine uzman danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sarvion endüstriyel fırın ayrıcalıklarından yararlanmak için bu markayı tercih edebilirsiniz.

 

Paylaş