Ana Sayfa Ekonomi Teknosa hissesi halka açılacak

Teknosa hissesi halka açılacak

1221
0
Paylaş

Sabancı Holding bünyesinde tutulan Teknosa hisseleri için halka arz kararı geldi ve hisselerin %10.28 lik kısmı halka açık olarak yani halk tarafından satın alınabilir olacak. Borsa İstanbul üzerinden halka arz edilecek olan bu hisseler ve buradan sağlanacak olan kaynağın tamamı Teknosa’da nakit sermaye artışında kullanıma sunulacak.

%10 oranında artış yapıldı

Sabancı Holding Yönetim kurulu tarafından gelen açıklamada Teknosa’da hakim durumunu kaybetmeyecek şekilde halka arza açılacağı vurgulandı. Yani Teknosa üzerindeki hissesinde hisse oranını asla %50 altına düşürmeyeceğini bugün olduğu gibi de bu şekilde devam edeceğini belirtti. Teknosa halka açıklık oranını da %39’dan %49 seviyesine kadar çıkarmış oldular.

Ciro’da %28 oranında artış

Teknosa’nın ciro ve karlılık göstergelerinin 2019 senesinden bu yana pozitif bir halde ilerlediğine dikkat çekilip pandemi döneminde de bir büyümeye gidildiğine vurgu yapıldı. Özellikle e-ticaret üzerinde %123 oranında bir büyüme yapılmasıyla 705 milyon TL gelir sağlanıp geçen seneye göre 4 katı kadar kar sağlandı. Son 1.5 senede gösterilen gelişim sayesinde geleceğe heyecanla bakan bir Teknosa oluşturuldu.

Paylaş