‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy

‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy

‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy hapse girdi. Cinsiyetçi duyuruları ile bilinen İngiltere de en ünlü olan playboylarından birisi olduğu 29 yaşında olan Daniel Wagster, 450 Euro’luk olan hesabı ise ödemediği için tutuklu yargılandığı saptandı.

Wagster ile üç arkadaşı ise bir arkadaşının doğum gününü kutlamak için akşam yemeği yemek amaçlı bir İtalyan restoranına gittiği saptandı. Yemeğin ise yanında dört şişe kadar şampanya içmiş olan grup ise önce yemeklerin lezzetsiz olduğunun ardından ise servisin de yavaşlamış olduğundan şikayet de bulunduğu saptandı.

Personel tranier olarak ise çalışmış olan Wagster basına düzenlendiği cinsiyetçi duyurular ile tanınmakta. Wagster ise 24 saat içerisinde dört bayan ile beraber olması ile grup seks yaptığını dile getirmişti.

32 kişi aynı anda ateşe verildi

32 kişi aynı anda ateşe verildi

Güney Afrika’nın başkenti olan Cape Town’da 32 kişi kendini aynı anda ateşe verildi ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye başardılar.

Oldukça tuhaf rekorlar deneyen b kişilere bir yeni tuhaf rekor denemesi yaptılar. Aynı anda kendini ateşe veren en çok insan rekoru kırıldı.

Üzerlerinde ateşe dayanıklı giysiler geçiren ve alevler içindeki gözü kara grup üyeleri başlangıç ve bitiş çizgileri arasında tek sıra olarak yürüdüler.

Bir meydanda gerçekleşen deneme sonrasında çevredeki kişiler çok ilginç bakışlarla izlediler.

Ege denizinde görülen köpek balıkları

Ege denizinde görülen köpek balıkları

Dünyanın en ünlü köpekbalığı koyu olduğu öğrenilen Gökova Boncuk Koyuna yumurta bırakmaya gelen kum köpek balıkları dalgıçlar tarafından an ve an görüntülendi.

Köpek balıklarının yanı sıra Gökova Körfezi’nin güzelliklerini de gözler önüne serdi. Bu çalışma yaklaşık olarak 3 gün devam etti.

İlk görüldüğü zaman paniğe neden olan köpek balıkları daha sonradan aslında çok ilginç bir keşfe neden oldu. 3 gün boyunca gece gündüz demeden yapılan dalışlar sayesinde kum köpek balıkları ile görüntülendi.

Köpek balıklarının yumurta bırakmak amacı ile en ünlü üreme alanlarına geldiği anlaşıldı. Üniversite öğrencileri ve BORABDER (Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneği ) tarafından dalışlar yapıldı.

132 yıllık perakende devi 63 mağaza kapanıyor

132 yıllık perakende devi 63 mağaza kapanıyor

Perakende sektöründe en eskilerden bir tanesi olan ABD merkezli Sears satışlarının %31 derecede düşmesi sonrasında ve şirket sürekli olarak zarar etmesi ile 63 mağazası daha kapandı.

Son 8 sene içerisinde 11 milyar doların üzerinde zarar eden Chicago merkezli dev firma geçen sene yıl içerisinde 400 mağazasını birden kapattı. Gelecek senelerde kapatmaların daha da fazla olabileceği açıklandı. 2005 senesinde Kmart ile birleşen Sears bu kapatmalar ile 13 yıl içerisinde 3500 mağazadan 831 mağazaya düştü.

132 sene önce kurulan bu dev firma gittikçe düşüyor.  100 tane kar etmeyen firmadan 63 tanesini kapatacağını açıkladı. Şu an ise 12 ayda 400 tane mağazasını kapattı.  3 aydır düşüş yaşayan firma azalan satışlar nedeniyle 8 senedeki zarar 11.2 milyar dolar oldu.

İsrail Gazze’ye harekat başlattı

İsrail Gazze’ye harekat başlattı

Salı sabah saatlerinden bu yana Gazza’den İsrail’e roket atışları iddialarının ardından, İsrail Başbakanı Binyamim Netanyahu’nun bedelinin ödeyecekler açıklamasının ardından İsrail Uçakları Gazze’ye yönelik olarak hava saldırısı başlattılar.

Gazze’de 25 tane HAMAS noktası ve tünellerin hedef alındığı açıklandı. Ağır bombardımandan dolayı birçok sivil yerleşim bölgesinin hedef alındığı açıklandı. Gazze’de birçok yerleşim birimine düşen bombalar nedeniyle Filistin halkı geceyi sığınaklarda geçiriyor.

Roket atışlarının ardından gün boyu büyük gerilimin yaşandığı bölgede ayrıca İsrail uçaklarını Gazze’ye yönelik olarak hava saldırısı yaptı.

Bayer’in dev satın almasına onay verildi

Bayer’in dev satın almasına onay verildi

ABD yönetimi Alman kimya ve ilaç devi Bayer’in Amerikalı tarımsal biyoteknoloji lirketi Monsanto’yu 66 milyar dolara bünyesine katmasına 9 milyar dolar değerindeki varlıklarını elden çıkarması şartı ile izin verildi.

Monsanto’yu tohum işleme ve kimyasal tarım alanındaki diğer varlıklarını elden çıkarmak kaydı ile satın almasına onay verdi. 2 yıla yakın süredir devam eden müzakereler sonucunda Brüksel’in ardından Washington’un da birleşmeye onay vermesi ile Bayer’in tarım ilaçları ve tohumculuk sektöründe dünyanın en büyük şirketi olması konusunda hiçbir önlem kalmadı.

9 milyar dolar değerindeki varlıklarını elden çıkarmayı kabul eden firma bu hareketi ile dünyanın en iyi firması olmak konusunda garanti sağladı.

Dünya Bankası’ndan 600 milyon dolar kredi

Dünya Bankası’ndan 600 milyon dolar kredi

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu tarafından Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi’nin genişletme işleri için ilk 7 sene içerisinde geri ödeme yapılmayacak ve toplamda 22.5 yıl vadeli olarak 600 milyon dolarlık kredi alınması kabul edildi.

Finansman paketi olarak görülen bu paket onay aldı.  Aslında verilecek olan para 2 parça olarak verilecek.  İlk olarak Kasım 2005 senesinde 325 milyon dolar sonrasında Temmuz 2014’te 400 milyon dolar tutarında 2 kredinin onaylandığı hatırlatıldı.

Tesisin başlangıç kapasitesinin bir milyar metreküp olduğu da belirtilerek bu gelecek yatırım ile aynı yerde 5 katına çıkartmaya yönelik çabalarını destekleyecektir.

Kim Jong Un yine tehdit etti

Kim Jong Un yine tehdit etti

Kuzey Kore lideri olan Kim Jong Un,  ABD-Güney Kore askeri tatbikatı konusunda sinirlenip  Seul yönetimi ile görüşmeyi askıya alması ve daha sonrasında ABD Başkanı Donald Trump ile de görüşmeyi askıya alması tehdidi nedeniyle b-52 savaş uçaklarının uçuş rotasını değiştirerek artık Kore Yarımadası üzerinden uçmayacağını duyurdu.

2 Amerikalı savunma yetkilisine dayandırdığı haberinde ABD, Japonya ve Güney Kore’nin anlaştığını ve en az 2 nükleer füze taşıyabilen bu uçakların artık zirve gerçekleşinceye kadar Kore Yarımadası üzerinde uçmayacağını açıkladı.

Bu gelişme üzerine ABD ve Kuzey Kore arasındaki tarihi zirvenin riske girmesi ile hemen ünlü bombardıman uçağı b-52’lerin rotası değiştirildi.

Bir büyükelçilik daha Kudüs’e geliyor

Bir büyükelçilik daha Kudüs’e geliyor

İsrail’in başkenti Kudüs olarak sayıldığından bu yana tüm dünyada büyük dikkatler çeken ABD büyükelçiliğini de Kudüs’e taşıması sonrasında yine büyük tepkiler aldı ancak bu durumları değiştiren bir tepki olmadı.

14 Mayıs günü ABD büyükelçiliği Kudüs’te açılışı yaptı ve İsrail askerleri de bu kararı protesto eden Filistinlilere müdahalesi sonrasında 64 kişi hayatını kaybetti. Binlerce kişi de yaralandı.

Dünya ülkelerinin büyük çoğunluğunun karşı olmasına rağmen ABD ve Guatemala’dan sonra Latin Amerika ülkelerinden Paraguay da İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e geçirecek.

Prens Harry’nin düğününün maliyeti

Prens Harry’nin düğününün maliyeti

Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğünü tüm dünya tarafından merakla takip edilirken ST. George Kilisesi’nde evlenen ikilinin düğününün maliyeti tam 43 milyon dolara yaklaştı.

Düğünün İngiliz ekonomisine katkısı ise 1.5 milyar dolara kadar ulaştı. İngiliz kraliyet tahtının varisi olan Prens Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle Windsor Şatosu’ndaki St George’s Kilisesi’nde dünya evine girerken Bridebook isimli düğün sitesine göre organizasyon için tam 42.8 milyon dolar harcandı.

Düğünde toplamda 800 davetli vardı ve Londra sokaklarında da binlerce vatandaş düğünü izledi.  Düğündeki büyük bütçe çiçekler, süslemeler, ikramlardan çok güvenlik önlemlerine yatırıldı. 135 bin dolarlık bir gelinlik de bu maliyete dahil.