Fren yerine gaza basınca üzerinden geçti

Fren yerine gaza basınca üzerinden geçti

Fren yerine gaza basınca üzerinden geçti. Sarıyer de geri manevra yapmak için çabalayan sürücüye ise yardım da bulunmak amaçlı çalışan işçi, otomobilin alt kısmında mahsur kaldı.

İşçiye ise çarpmış olması ardından panik yapan sürücü ise frenin yerine gazı kullandı. Kontrolünü kaybeden otomobil, ise Yahya Macit isimli bir işçiyi altına alması ile 10 metre kadar beraberinde getirdi. Macit, ise götürülmüş olduğu hastane içerisinde hayatını kaybetti.

Talihsiz işçinin, “Çocuklarıma açıklayın, haklarını helal etsin” diye söylediği saptandı. Kaza sırasında ise bir iş yeri içerisinde güvenlik kameraları tarafından görüntü altına alındığı bildirildi. Yahya Macit, olay bölgesine gelmiş olan ambulans ile özel bir hastaneye götürülmüştü.

2.5 milyon esnafın yüzü gülecek

2.5 milyon esnafın yüzü gülecek

2.5 milyon esnafın yüzü gülecek . 2.5 milyon esnafa haber verildi. Kredi sübvansiyonu oranı ise %20’den %100’e yükselirken, esnaf kredileri için ise bütçe ödeneği 1.5 milyar liraya çıkartıldığı saptandı.

Hükümet ise, yaklaşık olarak 2.5 milyon esnafın da yüzü güldürmek için, ticari hayat içerisinde ise elini de rahatlatacağı ve dikkate alınması gereken bir hamleye hazırlandığı bildirildi.

Hükümet, tarafından ise esnafa kredide sübvansiyon oranının ise %20’den %100’e yükselmesi ile, uygulama içerisinde ise yararlanmış olan kişi sayısı ise 460 bine çıktığı bildirildi. Esnaf kredileri amaçlı için ise 2002’de 50 milyon lira kadar olduğu bütçe ödeneği ise bu yıl içerisinde de 1.5. milyar liraya çıkartıldığı saptandı.

Verilen hediyeleri iade etti

Verilen hediyeleri iade etti

Fakülte birincisi olduktan sonra törende tamamlanınca isyan etti. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni birincilik ile bitiren 51 yaşındaki Haluk Yılmaz rektörlüğün mezuniyet töreninde kendisine hediye etmiş olduğu kurşun ve tükenmez kalem not defteri ve karton ayraç ve havluyu onurunu kırdığı gerekçesi ile rektörlüğe iade etti.

31 yıllık sınıf öğretmeni olan Haluk Yılmaz üniversiteyi yarıda bırakan oğlunun sen bu yaşta zor kazanırsın dediği üniversiteyi iyi bir puanla kazanıp ardından bölümü birincilik ile tamamlayan kişi mezuniyet töreninde rektörlük 2 karton kutu hediye verdi. Törenden sonra paketleri açan kişi üzüntü yaşadı ve hediyeleri iade etti.

Suruç saldırısı hakkında

Suruç saldırısı hakkında

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Suruç’ta yaşanan olayın terör boyutunu araştırmak amacı ile 3 savcının daha konuya dahil edildiğini bildirdi. 3 kişi için yakalama kararı da verildi.

Suruç ilçesinde esnaf gezisinde AK parti Şanlıurfa Milletvekili olan İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi ve partililer ile PKK’lı olduğu iddia edilen taraflar arasında bir tartışma çıktı ve  3 kişi ölmüştü.

Ayrıca buna ek olarak çok fazla kişide yaralanmıştı. Yaralı sayısı sonrasında 9 olduğu tespit edildi.  Bu konu için 3 cumhuriyet savcısının göreve ek olarak getirildiği bildirildi.

Hakkari’de şehit düşen askerin acı haberi

Hakkari’de şehit düşen askerin acı haberi

Hakkari Çukurca’da yapılan güdümlü füze saldırısında şehit düşen Topçu Onbaşı Abdülselam Halat’ın acı haberi Şanlıurfa’daki ailesini üzüp yıktı.

PKK terör örgütüne bağlı teröristler tarafından yapılan güdümlü füze saldırı sonrasında 25 yaşında olan asker maalesef ki hayatını kaybedip şehit oldu.

Güdümlü füze saldırısında şehit olan askerin ailesine haber verilince askerin ailesi üzüntüden yıkıldı.

7 kardeşi olan askerin 7 kardeşi de gözyaşına boğuldu. Ailesindeki bireyler sinir krizleri geçirdi. Askerliğini tamamlamasına da tam 1 ay kalmışken şehit oldu.

İstanbul Maltepe’de akılalmaz olay

İstanbul Maltepe’de akılalmaz olay

İstanbul Maltepe’de akılalmaz olay. Birlikte yaşadığı adamla evlenmesine izin vermeyen annesinden şikayetçi oldu. İstanbul da Maltepe içerisinde dini nikahlı olan eşi ile nikah kıymak istemiş olan genç kız, başlık parası isteyerek evlenmesine karşı geldiklerini öne sürerek annesinden şikayetçi olduğu saptandı.

Genç kız, ise bunlar ile de yetinmediği, korunmak amaçlı için ise tedbir kararı isteminde bulundu. İstanbul da Maltepe içerisinde ikamet etmiş olan 18 yaşında ki G.D., ile erkek arkadaşı olan G.E., ile evlenmesine ise karşı çıktığını öne sürerek annesi olan S.D.,den ise şikayet de bulunduğu bildirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına ise göstermiş olduğu şikayet dilekçesi içerisinde ise, yaklaşık olarak iki yıl boyunca arkadaşı olduğu bilinen G.E., ise dini nikahı yaparak beraber olduklarını dile getirdi.

Antalya’da denizde cesedi bulunan Katharina Kugel

Antalya’da denizde cesedi bulunan Katharina Kugel

Antalya’da denizde cesedi bulunan Katharina Kugel’in otopsisinin ardından korkunç gerçek ortaya çıktı. Antalya da Alanya ilçesi içerisinde deniz de cesedi fark edilen Alman Katharina Kugel’in, 35, otopsisi içerisinde boğularak yaşamını yitirdiği meydana çıktı.

Olay ile alakalı ise tutuklanmış olan Lübnan asıllı olan Alman hip hop şarkıcısı olan Mohamed Hareke ise cinayet suçlamasını onaylamadı. Mohamed Hareke, ifadesi içerisinde ise, “Katharina ev yerine ise deniz içerisinde sevişmek istediğini açıkladı.

Bunun ardından ise denize gittik. Suyun alt kısmında ise ilişki içerisine girmek istediğini” dile getirdi. Olay, ise geçen cumartesi günü saat 05.00 sularında Kızlarpınarı Mahallesi, Klepotra Plajı içerisinde ise Atatürk Bulvarı kıyısın da olduğu sahil içerisinde gerçekleşti.

‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy

‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy

‘En az 2500 kadınla yattım’ diyen playboy hapse girdi. Cinsiyetçi duyuruları ile bilinen İngiltere de en ünlü olan playboylarından birisi olduğu 29 yaşında olan Daniel Wagster, 450 Euro’luk olan hesabı ise ödemediği için tutuklu yargılandığı saptandı.

Wagster ile üç arkadaşı ise bir arkadaşının doğum gününü kutlamak için akşam yemeği yemek amaçlı bir İtalyan restoranına gittiği saptandı. Yemeğin ise yanında dört şişe kadar şampanya içmiş olan grup ise önce yemeklerin lezzetsiz olduğunun ardından ise servisin de yavaşlamış olduğundan şikayet de bulunduğu saptandı.

Personel tranier olarak ise çalışmış olan Wagster basına düzenlendiği cinsiyetçi duyurular ile tanınmakta. Wagster ise 24 saat içerisinde dört bayan ile beraber olması ile grup seks yaptığını dile getirmişti.

Tekrardan mezarı açılması gerekti

Tekrardan mezarı açılması gerekti

Muğla Ortaca Devlet Hastanesi’nde hastanın sevki esnasında sedyeden düşürüldüğü  görüntülerin ortaya çıkması sonrasında soruşturma devam etmekte.

Ölümü şüpheli bulunan Zeliha Üstündağ’ın İstanbul’daki mezarı açılarak otopsi yapılmasına karar verildi. Olayla ilgili personel hakkında soruşturma izni verilmemesi kararını ise İdare Mahkemesi bozdu.  Yani kısa bir süre içerisinde  mezar açılacak ve otopsi yapılacak.

Ölüm nedenine solunum yetmezliği yazılmıştı ancak aslında farklı bir sebepten dolayı ölmüş olabilir. 72 yaşındaki kadın kalbi durduğu için komşularına ait otomobille Ortaca Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi ve hemen yapılan müdahale ile yaşama döndürüldü.

Ancak hastanede görevliler tarafından ambulansa taşınırken sedyeden düşürüldüğü  tespit edildi.

Araç otobüsün içerisine girdi

Araç otobüsün içerisine girdi

Erzincan’da bariyerlere çarpan hafif ticari aracın kopan ön kısmı karşı şeritte bulunan yolcu otobüsünün ön camına çarptı ve içeri girdi. Kaza sonrasında ilk tespit edilenlere göre 7 kişi yaralandı.

Elde edilen bilgilere göre Ramazan Bayramı için İstanbul’dan Erzurum’a giden Uğur Topçu tarafından kullanılan hafif ticari araç ile Erzincan-Erzurum Karayolu’nun Bayırbağ köyüne doğru giden araçta sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti ve bariyerlere çarptı.

Bariyerlere çarpma sonrasında Kars-İstanbul seferini yapan 54 yaşndaki Konuralp Aydın’ın kullandığı özel plakalı yolcu otobüsüne çarptırıldı. Kopan aks ön camı kırdı ve şoför mahalline girerek kazaya sebebiyet verdi.