Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Sakarya da Hayat Timi sezon öncesi hazırlıklarını bitirdi

Sakarya da Hayat Timi sezon öncesi hazırlıklarını bitirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kuzey sahillerinde halkın güvenliği için görev yapan “Hayat Timi”, 15 Haziran’da başlayacak olan ‘hayat nöbeti’ öncesi son tatbikatını gerçekleştirdi. Tim üyeleri, can kaybı yaşanmaması için titizlikle eğitim aldı. “Hayat Timi”nin hazırlıkları ve tatbikatın ayrıntıları hakkında daha fazla bilgiye haberimizin devamında…

Cankurtaran Kaynak: Canva
Cankurtaran Kaynak: Canva

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey sahillerinde önceki seneler de olduğu gibi çok hassas ve sıkı bir hazırlığa başladı. İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ‘Hayat Timi’ yine güçlü bir ekipten oluşturuldu. Cankurtaran sayısı ise bu sene 3 ayrı ilçe için 70’in üzerine çıkarıldı.

Karasu, Kocaali ve Kaynarca’da toplamda 54 kilometrelik alanı kapsayan sorumluluk bölgesinde hayat nöbetinden önce eğitim süreci başladı. Öncesinde sınava tabi tutulan ve görev için seçilen cankurtaranlar Karasu Sahili’nde eğitim ve tatbikatlara başladı. Suda ve suyun dışında müdahale, sudan çıkarma, boğuşma, taşıma, kalp masajı sınavlarından geçti.

Sakarya da Hayat Timi sezon öncesi hazırlıklarını bitirdi
Sakarya da Hayat Timi sezon öncesi hazırlıklarını bitirdi

15 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Her sene tatil sezonunda milyonlarca insanın misafir olduğu kuzey sahillerinde bu sene da hedef güçlü bir ekip çalışmasıyla hiç can kaybı vermemek.

Cankurtaranların görevi 15 Haziran’da başlayıp 15 Eylül tarihine kadar devam edecek. 45 kulede ellerinde telsiz ve tam teçhizatla nöbete başlayacak olan ‘hayat timi’ haftanın 7 günü 19.00’a kadar görev yapacak.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com