Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hindistan Başkonsolosu Bodrum’da yoga yaptı

Hindistan Başkonsolosu Bodrum’da yoga yaptı

Hindistan Başkonsolosu Bodrum’da yoga yaptı tüm detaylar haberimizin devamında…

Hindistan Başkonsolosu Bodrum'da yoga yaptı

Bodrum Belediyesi ve Hindistan Başkonsolosluğu iş birliğinde hazırlanan Hindistan Başkonsolosu Dünya Yoga Günü Etkinliği gerçekleşti.

MUĞLA (İGFA) – Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonuyla Hindistan Başkonsolosu Dünya Yoga Günü Etkinliği, Bodrum Belediyesi Umurça Parkı’nda yapıldı. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary ile vatandaşlar katıldı.

Sağlıklı atıştırmalıklar ve içeceklerin ikram edildiği etkinlikte yarım saatlik yoga başlangıç seviyesi uygulandı. Uygulama, Bodrum Belediyesi çalışanı aynı zamanda Yoga Eğitmeni Gizem Melkonyan eşliğinde yapılırken yogaya Başkan Aras ile Başkonsolos Choudhary de eşlik etti.

Etkinlik öncesi Başkan Ahmet Aras, açılış konuşması gerçekleştirerek spor ve meditasyonun insanın hayatına ve ruhuna iyi gelen etkinlikler olduğunu vurguladı. Başkan Aras, “Yoga, pilates ve Uzakdoğu’nun diğer meditasyon metotlarını şu anda bütün dünya kullanıyor. Ben de bir müddet yoga dersleri almıştım. Gerçekten çok büyük bir disiplin, yoga. İnsanın kendi vücuduna hâkim olması, o anda odaklanabilmesi gibi hem mental hem de fiziksel bazı teknikleri içinde barındıran çok önemli bir metot. Yoga eğitmenlerine ve buna gönül verenlere çok saygı duyuyorum. Bodrum’da da yoga ile ilgili birçok komite oluştu. Birçok yoga kursu ve eğitmenimiz var. Bu konuda emek veren insanların çoğalmasını temenni ediyoruz. Biz de Bodrum’un bazı bölgelerinde önümüzdeki süreçte yogayı da kurslarımıza dahil edeceğiz. İlçemize teşrif eden Başkonsolosumuza teşekkür ediyorum. Sizlere de güzel bir yoga günü diliyorum.” dedi.

Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary ise etkinliğe katkı sunan Başkan Aras ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.  

Etkinlikte vatandaşlara Uluslararası Yoga Günü yazılı t-shirtler ile yoga uygulamalarını anlatan kitaplar dağıtılırken Başkonsolos Choudhary, Başkan Aras’a plaket, yoga kitapları ve Hindistan’ın yöresel kaşmir paşmina şalını hediye etti.

Kaynak: IFGA