Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

İnsan yüzlü örümcek! Yüzü insana benziyor

Bilecik Bozüyük de rastlanan, Latince adı ‘thomisus onustus’ olarak adlandırılan yüz hatları insana benzeyen zehirli ‘köşeli yengeç örümceği’ gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Örümcek koruma altına alındı.

İnsan yüzlü örümcek! Yüzü insana benziyor

İnsan yüzlü örümcek olarak halk dilinde adlandırılan ama asıl adı “köşeli yengeç örümceği” olan örümcek bir vatandaş tarafından bulundu. Vatandaş daha önceden basın da gördüğü örümceğe benzettiği örümcek için hızlı bir şekilde itfaiye ekiplerine bilgi verdi.

insan yüzlü örümcek yakalandı
insan yüzlü örümcek yakalandı

İTFAİYE EKİPLERİ KORUMA ALTINA ALDI

Bilecik Bozüyük‘te Yediler mahallesi 509 Sokak’ta ikamet eden bir vatandaş evinin penceresinde gördüğü örümceğin yüzünü insana benzetti. Eve gelen itfaiye ekipleri ise eve gelerek örümceği özenli bir şekilde alarak bir kavanoza yerleştirdi.

İtfaiye Müdürlüğü’ne götürülen insan yüzlü örümcek koruma altına alındı.

DOĞADA YER ALIYOR

Latince adı “thomisus onustus” olan insan yüzlü örümcek doğa da bulunuyor. İlk olarak 1805 yılında Fransız bilgin Walckenaer tarafından keşfedildi ve Thomisus onustus adı ile günümüze kadar ulaşmış oldu.

İnsan yüzlü örümceklerin renkleri çok değişken olabiliyor. Ana zemini genellikle beyaz, pembe veya sarı olabilir. En önemli özelliği ise birkaç gün içerisinde renk değiştirebilir.

insan yüzlü örümcek resimleri
insan yüzlü örümcek resimleri

İnsan yüzlü örümcek zehirli midir?

Araştırmalar doğrultusunda ‘insan yüzlü örümcek’ olarak halk arasında bilinen bu örümcek zehirlidir.

İnsan yüzlü örümcek nerede yaşar?

Çiçekler üzerinde saklanırlar ve fundalar en önemli barınakları olarak bilinir. Aynı zamanda ise kuru yamaçlar, kuru otluklar gibi bölgelerde bulunurlar.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com