Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

İsrail, Gazze’de ki hastaneyi vurdu! En az 500 can kaybı var

İsrail ile HAMAS güçleri arasında yaşanan mücadelenin 11. günü sona ermek üzere iken acı bir haber Gazze’den geldi. İsrail ekipleri Gazze’de yer alan bir hastaneyi hedef aldı.

İsrail, Gazze’de ki hastaneyi vurdu! En az 500 can kaybı var

Orantısız güç savaşında Gazze ile İsrail güçlerini karşılaştırmayı geçin, İsrail insanlık suçu işleyerek önüne gelen herkesin canına kıyıyor. Dünya’da dahi savaş sırasında ambulans, siviller, itfaiye, hastaneler, okullar, üniversiteler kurulmaz iken İsrail’in ilk hedefi Gazze’de yer alan bu bölgeler oldu.

EN AZ 500 ŞEHİT

Filistin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre saldırı kınanırken saldırıyı bir “savaş suçu” olarak değerlendirdi. HAMAS güçleri ise yapılan saldırının “bu bir soykırımdır” ifadesini kullanarak kınadı. Saldırıdan sonra Filistin’de 3 günlük milli yas ilan edilmesine karar verildi.

el ehli baplist hastanesi
el ehli baplist hastanesi

EL EHLI BAPTIST HASTANESİ HEDEF ALINDI

Edinilen bilgilere göre İsrail orantısız güç kullanmaya devam ederek, akşam saatlerinde yaptığı saldırı ile Gazze’de yer alan el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef alarak büyük bir katliama sebep oldu.

Gazze Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan saldıra da ilk tahminlere göre en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN AÇIKLAMA

Yapılan saldırıya karşı birçok kesimden ve ülkeden kınama gelirken, Birleşmiş Milletler acil bir açıklama yaptı.

Birleşmiş Milletler, “Okullar, hastaneler hedef değildir. Sviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırılara son verilmeli” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yaptı ve saldırıyı kınadı.

UNICEF, “Gazze’deki hastane saldırısını şiddetle kınıyoruz, çocuklar da dahil tüm siviller korunmalı” dedi.