Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İtfaiye Teşkilatı’nın 309. Yıl Kutlamaları Bursa’da Coşkuyla Gerçekleştirildi

Bursa’da İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 309. yıldönümü çeşitli etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Osmanlılar döneminde “Tulumbacılar” olarak bilinen, 1914 yılında Yangın Söndürme Örgütü’ne dönüşen ve 25 Eylül 1923’ten itibaren belediyelerin üstlendiği itfaiyecilik mesleği, neredeyse üç yüzyıldır vatandaşlara hizmet veriyor.

İtfaiye Teşkilatı’nın 309. Yıl Kutlamaları Bursa’da Coşkuyla Gerçekleştirildi

Bursa’da İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 309. yıldönümü çeşitli etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Osmanlılar döneminde “Tulumbacılar” olarak bilinen, 1914 yılında Yangın Söndürme Örgütü’ne dönüşen ve 25 Eylül 1923’ten itibaren belediyelerin üstlendiği itfaiyecilik mesleği, neredeyse üç yüzyıldır vatandaşlara hizmet veriyor. İtfaiye hizmeti, belediyecilik alanında en kritik birimlerden biri olurken, hem itfaiye hizmetlerine hem de yangına karşı alınması gereken önlemlere dikkat çekmek amacıyla İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

bursa itfaiye personelleri 2023
bursa itfaiye personelleri 2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen törenler, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Mersin ve itfaiye erleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sundular. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu yapıldı ve Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okudu.

itfaaiye 309 yaşında 2023
itfaaiye 309 yaşında 2023

Törende İtfaiye Teşkilatı’nın yıldönümünü kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Mersin, “Ebediyete intikal etmiş tüm itfaiye çalışanlarını rahmetle anıyorum. Geride kalan gazilere sağlıklı bir ömür diliyorum. Sorumlulukları ağır, yükleri büyük. Onlar bizim kahramanlarımız. Sadece yangın söndürmekle kalmıyorlar, aynı zamanda doğal afetlerde de hayat kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye atıyorlar. Kuruluşunun 309. yılı vesilesiyle itfaiye teşkilatımızı tebrik ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Muhammed Emin Tarım da, “Bu yıl 309. yılını kutladığımız teşkilatımızın her alanda canla başla çalışmalarını sürdürdüğünü görüyoruz. Yangın söndürme, arama kurtarma, sel felaketleri ve hayvan kurtarma gibi birçok önemli hizmeti başarıyla yürütüyoruz” şeklinde konuştu.