Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Video
yalova haber

İYİ Parti’nin zam protestosu ortalığı birbirine kattı!

İYİ Parti’nin tüm Türkiye’yi kapsayan zam protestosuna Bursa İl Teşkilatı da Şehreküstü Meydanı’nda benzersiz bir eylemle katıldı. Bir grup parti üyesi, sembolik bir şekilde benzin bidonlarıyla protesto gerçekleştirdi. Ancak polis, bidonların AKP il binasına bırakılmasına izin vermedi ve bu durum arbedeye yol açtı.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bursa‘da, İYİ Parti üyeleri tarafından AKP hükümetinin akaryakıt zammını protesto etmek amacıyla gerçekleştirilen eylemde, partililer AKP il binasının önüne sembolik bir benzin bidonu bırakmak istediklerinde olaylar çıktı. Polis ile İYİ Partili üyeleri arasında arbede yaşandı.

PARTİLİLER YARALANDI

İYİ Parti’nin ülke genelinde gerçekleştirdiği zam protestosuna Bursa İl Teşkilatı da katıldı. Şehreküstü Meydanı‘nda düzenlenen eyleme, İYİ Parti Bursa Milletvekilleri Hasan Toktaş ve Selçuk Türkoğlu da katıldı. Eylemde, sembolik olarak benzin bidonları kullanıldı. Ancak polis, bidonların AK Parti İl Başkanlığı binasına bırakılmasına izin vermedi ve bu durum büyük bir arbedeye yol açtı.

İYİ Partililer gelen son zamları protesto etmek için Fomara Meydanı’nda toplandı. İYİ Parti Bursa Milletvekilleri, polisin müdahalesini kınayarak, vatandaşların demokratik protesto hakkının engellenmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

iyi partililer bursa'da benzin zammını protesto etti
iyi partililer bursa’da benzin zammını protesto etti

İYİ PARTİLİ VEKİLLER, “DEVAM EDECEĞİZ”

“Kaldı ki biz milletvekili sıfatımızla orada zam protestosuna destek vermek amaçlı bulunuyoruz” diyen İYİ Partili vekiller, “Elimizdekileri bomba değil, içi boş benzin bidonu ve bunu polis arkadaşlar biliyor. Ama emri kimin verdiğini biliyoruz. Sayın Vali’ye buradan sesleniyoruz. Devlet yalakalığı kabul etmez ve hiç bir üst düzey devlet adamına da iktidara yalakalık yakışmaz. Bu iktidarın beceriksiz ve insafsız yönetiminden kaynaklanan zam politikasına karşı direnmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti bidon arbede yaşandı bursa
İYİ Parti bidon arbede yaşandı bursa

“POLİS MÜDAHALESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu da, “AK Parti’ de İYİ Parti de aynı konuna tabi olarak kurulan iki demokratik partidir. İktidarda olması ona hiç bir ayrıcalık katmaz. İYİ Parti de milletin muhalefet görevi verdiği bir partidir ve acımasız zamlara karşı demokratik protesto hakkını kullanmıştır. AK Parti’yi değil, İYİ Parti’yi ve diğer partileri de koruyup kollamakla görevlidir. Bursa Valisi’nin dikkatine sunarız. Polisin gereksiz yere olay çıkmasına neden olan lüzumsuz müdahalesini şiddetle kınıyoruz” dedi.

bursa iyi parti polis müdehalesi
bursa iyi parti polis müdehalesi

Zamları protesto etmek amacıyla alanda bulunan İYİ Parti Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş ise polisin müdahalesi sırasında emniyet güçleri ile konuşarak Anayasal haklarını kullandıklarını ve müdahalenin hukuksuz olduğunu söyledi.

 

DİĞER VİDEOLAR

TÜMÜ