Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

İzinsiz kurban kesim cezası? Sokakta kurban kesimi yapmanın cezası ne kadar, kaç TL?

28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı’nda park, cadde ve sokak gibi alanlarda izinsiz kurban kesimi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 2023 yılı için izinsiz kurban kesmenin para cezası açıklandı. Peki, sokakta kurban kesmenin cezası ne kadar? İzinsiz kurban alanı dışında kurban kesmenin cezası 2023

İzinsiz kurban kesim cezası? Sokakta kurban kesimi yapmanın cezası ne kadar, kaç TL?

Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran 1 Temmuz tarihleri olacak. Kurban kesim yerlerinde gerekli yasaya uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa bırakan tesislere cezalar uygulanacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kurban kesim yerleri ve izinsiz kurban kesimi ile ilgili bir genelge yayınladı. Peki, umuma açık yerde kurban kesmenin cezası ne kadar? Kurban kesmenin yasak olduğu yerler neresi? Sokakta kurban kesmenin cezası ne kadar?

İçindekiler

Sokakta Kurban kesmenin cezası ne kadar?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile kurban kesim alanlarda gerekli yasalara uymayanlar ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa bırakan tesislere, toplu kesimler için 293 bin 188 TL, bu fiilin konutlarda işlenmesi halinde ise 7 bin 283 TL idari para cezası verilecektir.

Bakanlık, park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ile kesimine uygun olmayan yerlerde bu tür faaliyetlerde bulunanlar ile kesime uygun alanlarda gerekli önlemleri almayanlara, Çevre Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 3 bin 36 TL idari para cezası uygulayacak.

Kurban kesmenin neden cezası var?

Bakanlık tarafından yapılan önemli açıklama neticesinde, kurban kesim yeri olarak cadde, sokak, bina önleri, meydan, cadde ve parklar, sokak araları, mahalle, ev önü gibi alanlarda kesimden sonra kan, atık ve iç organları bu kesim yapılan alanlara bırakanlara yetkili ekipler tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Bakanlık açıklaması şu şekilde “Kesim sonrası ortaya çıkan atıklar sızdırmaz, dayanıklı ve yüksek yoğunluklu siyah polietilen torbalara torba hacminin üçte ikisini geçmeyecek şekilde konulacak. Torbalar, ağzı iyice kapatılıp bağlanarak Kurban Bayramı süresince düzenli hizmet verecek belediye temizlik ekiplerine teslim edilecek.”mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com