Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Kapadokya’yı öğrenci ordusu gezdi

Kapadokya’yı öğrenci ordusu gezdi

Kapadokya’yı öğrenci ordusu gezdi tüm detaylar haberimizin devamında…

Kapadokya'yı öğrenci ordusu gezdi

Nevşehir Valiliği öncülüğünde yürütülen Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi kapsamında 18 bin 425 öğrenci Kapadokya bölgesini gezdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Nevşehir Valiliği öncülüğünde, Nevşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle yürütülen “Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi” çerçevesinde 18 bin 425 öğrenci Kapadokya bölgesini gezdi.

Nevşehir’de öğrenim gören öğrencilerin yaşadıkları yerdeki akademik, idari, dini, turistik, tarihi ve kültürel miras unsurlarının tanıtılarak, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla ilki 2021-2022 eğitim öğretim seneında gerçekleştirilen kendimizi(kentimizi) tanıyoruz projesi çerçevesinde 2022 seneında 8 bin 225 öğrenci, 2023 seneında ise 10.200 öğrenci projeye katılarak Kapadokya bölgesini gezdi.

Nevşehir genelinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerin yaşadıkları bölgeyi tanımaları amacıyla başlatılan projenin 2023 seneı kapanış programı Nevşehir Kalesinde bulunan Kayaşehir’de yapıldı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir’de turizmin gelişmesi yönünde çeşitli çalışmaların her zaman desteklendiğini, bugün oluşan turizm potansiyelinin de her önceki sene artmasının mutluluk verici olduğunu söylerken, “2021 seneında başlayan Kentimizi Tanıyoruz projesi ile ilimizde eğitim gören öğrencilerimize bu tarihi ve turistik mekanların gezdirilmesi, bu sayede öğrencilerimizin yaşadığı coğrafyanın önemli değerlerinin tanıtılması hedeflendi. 26 Kasım 2021 tarihinde başlayan projemizle 2021-2022 eğitim öğretim döneminde 8 bin 225 öğrencimiz ilimizin tarihi ve turistik mekanlarını gezmişlerdir. Bu öğretim seneında da devam eden projemiz ile ilimiz geneli 10 bin 200 öğrenci hareketliliği gerçekleştirilerek ilimizin önemli noktaları öğrencilerimize tanıtıldı” dedi.

Kaynak: IFGA