Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Kayseri OSB İtfaiyesi’nden ANDA’ya eğitim

Kayseri OSB İtfaiyesi’nden ANDA’ya eğitim

Kayseri OSB İtfaiyesi’nden ANDA’ya eğitim tüm detaylar haberimizin devamında…

Kayseri OSB İtfaiyesi'nden ANDA'ya eğitim

Kayseri OSB İtfaiyesi, yangın söndürme ve diğer görevlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına eğitim ve yardımlaşma noktasında destek sağlamaya devam ediyor.Bu kapsamda son olarak ANDA Kardeşe Vefa Derneği üyelerine yönelik eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yapılan eğitim çalışmasına ilişkin açıklamada bulunan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Kayseri OSB İtfaiyemiz, Kayseri OSB sınırları içinde faaliyetlerini yürüten sanayicilerimize hizmet sunmaktadır. Meydana gelen her türlü yangın ve olumsuz duruma kısa sürede müdahale etme kapasitesine sahip olan itfaiyemiz, bilgi ve tecrübesini de paylaşmaktadır. Bu kapsamda işbirliği çalışmaları yapılmakta ve eğitim faaliyetlerine önem verilmektedir” dedi.

Merkezi Ankara’da olan Türkiye’de toplam 40 resmi temsilciliği bulunan ANDA Kardeşe Vefa Derneği ile eğitim konusunda işbirliği yapıldığını aktaran Başkan Yalçın, “Toplum yararını gözeterek Kayseri OSB İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde STK’lara tam destek vermeye devam ediyoruz. Bu amaçla ANDA Kardeşe Vefa Derneği Kayseri temsilciliğinden 29 kişinin katılımı ile Haziran ayı başında 3 gün süren 20 saatlik ‘Acil Durum Ekip Eğitimi’ gerçekleştirilmiş ve sertifikaları verilmiştir.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, STK’lara yönelik işbirliği ve eğitim çalışmalarının sürdürüleceğini bunun yanı sıra diğer itfaiye teşkilatları ile yapılan ortak tatbikat ve çalışmaların da aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: IFGA