Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun görev süresi bitti mi?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun görev süresi bitti mi? Hukuki tartışmalar CHP’de gündemi meşgul ediyor! Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun iddiasıyla ortaya çıkan soru işaretleri, CHP’de nasıl bir sürecin yaşanacağını belirleyecek. Detaylar haberimizde!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun görev süresi bitti mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu‘nun görev süresiyle ilgili hukuki bir iddia gündeme geldi. Yargıçlar ve Savcılar Birliği eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığının 27 Temmuz itibarıyla hukuken düştüğünü ileri sürdü. Herşeyi alt üst edebilecek iddia karşısında CHP yönetimi nasıl bir yol izleyecek bilinmiyor.

Kılıçdaroğlu’nun görev süresi sona erdi mi?

Eminağaoğlu’na göre, evet, Kılıçdaroğlu’nun görev süresi sona ermiş durumda.

Hangi gerekçeyle iddia ortaya atıldı?

Eminağaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun 2020’de yapılan kurultayda genel başkanlığa seçildiğini hatırlatarak, görev süresinin en fazla üç yıl olduğunu ve 2022 Temmuz ayına kadar yapılması gereken kurultayın bir yıl ertelenerek yapılmadığını belirtti.

ömer faruk eminağaoğlu
ömer faruk eminağaoğlu

Peki, bu durumda ne olacak?

Eğer iddia doğruysa, CHP Parti Meclisi toplanarak, görevi sona eren genel başkanın yerine yeni bir genel başkan seçmeli. Ancak CHP içindeki sürecin nasıl ilerleyeceği belirsizliğini koruyor.

Kılıçdaroğlu olağanüstü kurultayda oy kullanabilecek mi?

Eminağaoğlu’na göre, hayır. Kılıçdaroğlu olağanüstü kurultayda doğal delege olarak kabul edilecek ve oy kullanma hakkı olmayacak.

CHP’de nasıl bir yol izlenecek?

Yaşanan hukuki tartışmalar, CHP içinde nasıl bir yol izleneceği konusunda belirsizlik yaratıyor. Parti içi dinamikler ve kurultay süreci, gelecek günlerde yakından takip edilecek.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com