Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Kestel’de fabrikada kirlilik baskını

Bursa da oluşan hava kirliliği nedeniyle fabrika denetimleri yapıldı. Sıkı denetimlerine başlayan Kestel belediyesi zabıtalar, Şehircilik ve iklim değişikliği Bursa il müftülüğü ve Bursa büyük şehir belediye ekipleri ile ani bir biçimde baskın yaptı.

Kestel’de fabrikada kirlilik baskını

Edinilen bilgilere göre Bursa Kestel ilçesinde hava kirliliğinin artış göstermesi sebebiyle tatbikat yapılıyordu. Hava kirliliğiyle bir süredir mücadele eden ekipler denetimlerini hızlandırdı.

baskin-anlari
otomobil-motosiklet

Çevre ve şehircilik bakanlığı ayrıca Kestel belediyesi, Bursa il müftülüğü ekipleri ortak bir iş gerçekleştirdi. Birleşen bir komisyonla Kestel sanayi bölgesine baskın yapıldı. Bölge fabrikalarda 24 saattir baca filtrelerinde denetim sürüyor.

Filtre olmayan ya da kontrolleri yapılmamış fabrikalara cezai işlemler uygulanıyor. Tek tek bacası çalışmayan veya kirli olan fabrikalar tespit edildi. Yetkililerden gelen açıklamalara göre denetimler devam edecek. Kestel belediye başkanı Önder Tanır ise sosyal medya hesabından temiz hava seferberliğini başlattığını duyurdu. Sözlerine Kestel’imizde hava kirliliği ile mücadele bakımından tüm tatbikatları yaparak büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğiz diye başladı. Koordineli olarak çalıştıklarını da ekledi.