Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Konya’da liseli gençler münazarada yarıştı

Konya’da liseli gençler münazarada yarıştı

Konya’da liseli gençler münazarada yarıştı tüm detaylar haberimizin devamında…

Konya'da liseli gençler münazarada yarıştı

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Lise Medeniyet Akademileri’nde (LİMA) düzenlenen Münazara Yarışması’nda gençler kıyasıya yarıştı.

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezi’nde bu sene ikincisi düzenlenen yarışmada liseli gençler, iletişim becerilerini geliştirme, analitik düşünme ve argümantasyon yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

Yarışmada kız öğrenciler “Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?” konusunu tartışırken erkek öğrenci takımları ise “Teknoloji sosyalleştirir mi, sosyalleştirmez mi?” başlıklarını münazara etti. Fikirlerin çarpıştığı münazaraların sonucunda kız öğrencilerde Keykubad Lise Medeniyet Akademisi, erkek öğrencilerde ise Keykavus Lise Medeniyet Akademisi birinciliği elde etti. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri; 9,10,11,12. sınıf öğrencileri ile yeni mezun gençlere yönelik ders ve sınav destek programları, milli-manevi eğitimler, atölyeler, etkinlikler ve sosyal faaliyetler alanında hizmetlerini sürdürüyor.

Kaynak: IFGA