Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

LGS Sınav tarihi zamanı belli oldu! İşte 2024 LGS Sınav Tarihleri

Milli eğitim bakanımız sayın Yusuf Tekin LGS’nin ne zaman olacağını açıkladı. 2 Haziran 2024 tarihinde yapıldığını açıkladı.

LGS Sınav tarihi zamanı belli oldu! İşte 2024 LGS Sınav Tarihleri

LGS sınavını bekleyen birçok öğrencinin gözü Milli eğitim bakanımız Yusuf Tekinde idi. 8. sınıf öğrencilerinin Liseye geçiş sınavı kapsamında merkezi sınavın 2 haziran da olacağını açıkladı. Tüm çocukların eğitim öğretim yılını 14 Haziran tarihinde tamamlayacaklarını da ekledi. 15 haziran da ise kurban bayramı arifesi olduğunu ekledi.

lgs-sinav-tarihi
lgs-sinav-tarihi

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu için 2 haziranda sınavın yapılacağı açıklandı. Yusuf Tekin sözlerine: Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran’da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır. “diyerek devam etti.