Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Marmara Belediyesi Mustafa Bozbey’e emanet

2024-2029 dönemi için Marmara Belediyeler Birliği başkanını seçti. Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ise Mustafa Bozbey seçildi.

Marmara Belediyesi Mustafa Bozbey’e emanet

Marmara genelinde seçim yapıldı ve Belediyeler birliği başkanı olarak Mustafa Bozbey seçildi. Seçim ise İstanbul’da bir otelde gerçekleşti. Meclis toplantısında İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı da birer konuşma gerçekleştirdi.

Marmara Bölgesi’nin Önemi ve Sorumlulukları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara Bölgesi’nin Türkiye’nin dokuzda birine denk gelen yüz ölçümüyle önemli bir coğrafya olduğunu belirtiyor. Ancak bu büyük bölgede, ülkenin üçte birinden fazlasının yaşadığı bir yoğunlukla karşılaşılıyor. Bu durum, bölgenin üzerine yüklenen sorumlulukları ve karşılaşılan sorunları arttırıyor.

Belediyelerin Rolü ve Güçlendirilmesi

İmamoğlu’na göre, belediyeler vatandaşların devletle ilk ilişki kurduğu noktadır ve kamu hizmetlerine ve kamusal haklara erişimde en eski yol olarak görülmektedir. Belediyeler, demokrasinin yereldeki yansıması olarak kabul edilir ve toplumun demokrasi kalitesinin göstergelerinden biridir. Dolayısıyla, belediyelerin iyi yönetilmesi ve güçlendirilmesi büyük önem taşır.

Belediyelerin güçlendirilmesi, vatandaşların da güçlenmesi anlamına gelir. İnsanlar, belediyelere yakın oldukça hizmetlere daha kolay erişebilir, hizmet maliyetleri düşer, yerel kalkınma hızlanır ve istihdam güçlenir. Bu nedenle, hangi parti iktidarda olursa olsun, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gereklidir.

Yerel Yönetimlerin Önemi

İmamoğlu, Türkiye’de demokrasi kalitesinin yerel yönetimlerle yakından ilişkili olduğunu vurguluyor. Ülkenin demokrasi kalitesi düştükçe, yerel yönetimlerin sayısı azalır, yetki alanları daralır ve merkezi yönetime bağımlılık artar.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com