Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

MEB bursluluk sınavı başvuru ve onay süresi uzatıldı

MEB bursluluk sınavı başvuru ve onay süresi uzatıldı

MEB bursluluk sınavı başvuru ve onay süresi uzatıldı tüm detaylar haberimizin devamında…

MEB bursluluk sınavı başvuru ve onay süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 3 Eylül’de gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuru süresi 21 Haziran’a, onay süresi ise 22 Haziran’a uzatıldı.

Ankara (İGFA) – Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce son başvuru ve onay tarihi 16 Haziran olarak belirlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında başvuru ve onay sürelerinde değişikliğe gidildi.

Buna göre, sınava başvuru süresi 21 Haziran’a, onay süresi ise 22 Haziran saat 17.00’ye uzatıldı.

Sınava başvuru işlemlerini, yurt içindeki öğrenciler e-okul.meb.gov.tr internet adresinden, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler sistem üzerinden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı olan öğrenciler ise KKTC kimlik numarasıyla eğitim ataşeliği veya müşavirliği üzerinden yapabilecek.

2022-2023 eğitim öğretim seneının birinci döneminde uygulanan öğretim programları esas alınarak düzenlenecek sınavda, ders dağılımları ve soru sasenearında önceki senea göre herhangi bir farklılık olmayacak. Tüm sınıf seviyelerine 4’er seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi de 120 dakika olacak.

Ayrıca bu sene 70 binden 100 bine çıkarılan kontenjanın, 30 bin burs kapasitesi deprem bölgesine ayrılacak.

3 Eylül 2023 Pazar günü Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak sınavlara ilişkin sonuçların ise 22 Eylül 2023 tarihinde “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edileceği kaydedildi.

Kaynak: IFGAmobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com