Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Memduh Büyükkılıç’tan jeotermal sondaj incelemesi

Memduh Büyükkılıç’tan jeotermal sondaj incelemesi

Memduh Büyükkılıç’tan jeotermal sondaj incelemesi tüm detaylar haberimizin devamında…

Memduh Büyükkılıç'tan jeotermal sondaj incelemesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağı’nda sıcak su bulunmasına yönelik sürdürülen jeotermal sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kayak turizmi, dağ turizmi, yüksek irtifa kamp merkeziyle dünya genelinde bir merkez olan Erciyes Dağı’nın termal turizm ile anılması için yapılan ‘Kayseri Erciyes Jeotermal Kuyusu Açılması’ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, jeotermal sondaj çalışmalarını inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldı.

Erciyes’in potansiyelini artırmak ve 12 ay kullanılabilir bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizin marka değeri Erciyes’imizde devam eden sıcak su sondaj çalışmalarını inceleyerek, gelinen son durum hakkında bilgiler aldık” dedi.

Büyükkılıç, sahip olduğu imkânlar ve potansiyel ile Erciyes’i turizmin amiral gemisi olarak nitelendirerek, bölgede özverili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Kaynak: IFGA