Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
yalova haber

Öğrencilere üzücü haber! Okullar erken açılıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencileri üzecek bir haber geldi. Birinci sınıf öğrencilerinin oryantasyon eğitimi sebebi ile erken başlayacak.

Öğrencilere üzücü haber! Okullar erken açılıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 16 Haziran’da tatile çıkmayı bekleyen öğrencileri üzecek bir açıklama geldi. Yapılan duyuruya göre 2023 yılının yaz tatilinin 1 ay daha kısa süreceği belirtildi. Yani okullar 1 ay daha erken açılacak. Konuyla ilgili gelen açıklamalarda 1. sınıfların oryantasyon eğitimlerinin de öne çekildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada okulların 1 ay erken açılacağını belirtti. Bu konuda yapılan açıklamada Türkiye’de eğitimin pandemi sürecinden sonra yaşanan deprem felaketleri nedeniyle kesintilere uğradığını ve bu durumun öğrencilere ciddi zararlar verdiğini belirtti. Şubat ayında yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi sonrasında birçok öğrenci okullarına gidemedi ve yapılacak olan sınavlarda konular eksiltildi.

Öğrencilerin yaşamış olduğu aksamalar nedeniyle tatili kısaltan MEB bu sayede hem eğitimde işlenmeyen müfredat eksiklerini tamamlayacak hem de öğrencilerin eskisi gibi düzenli okul hayatlarına tekrardan alışmasını sağlayacak. Böylece eğitimdeki eksikliklerde hızlıca giderilmiş olacak.

Karar kapsamında korona virüs döneminde yaşanan pandemi süreci de etkili oldu. Pandemi sürecinde hatırlarsanız neredeyse 2 okul dönemi tamamen online olarak işlenmiş ve okullardaki müfredat ciddi oranda aksamıştı. Bu sebeple MEB 1 aylık fazladan okul süresi ile bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.