Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

ÖKBYS Son başvuru tarihi geldi! Sınav online olacak

19 Kasım tarihinde gerçekleşmesi beklenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı ile ilgili MEB tarafından açıklama yapıldı. Açıklamaya göre sınav internet üzerinden yapılacak. İşte detaylar.

ÖKBYS Son başvuru tarihi geldi! Sınav online olacak

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin kariyer basamaklarını yükseltmelerine yardımcı olan önemli bir adımı daha attı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı için güncellenmiş kılavuz, Bakanlık internet sitesinde yayımlandı ve bu gelişme, eğitim camiasını heyecanlandırdı.

ÖKBYS son başvuru tarihi bugün

Sınav başvuruları için son tarih yaklaşıyor! 25 Eylül tarihinde başlayan başvuru süreci, bugün (4 Ekim Çarşamba) saat 23.59’da sona erecek. Bu nedenle, öğretmen adayları başvurularını son güne bırakmamalarını hatırlatıyoruz.

Sınav, 19 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek ve Türkiye saatiyle 10.00 – 13.00 saatleri arasında başlayacak. En ilginç yanı ise çevrim içi sınavın yurt içi ve yurt dışında aynı gün ve saatte yapılacak olması. Bu, Türkiye saati gözetilerek tüm adayların aynı anda sınavı tamamlamasını sağlayacak. Toplamda 100 sorunun yer aldığı sınav, her soru için 5 seçenek sunacak ve toplamda 135 dakika sürecek.

ÖKBYS son başvuru tarihi bugün
ÖKBYS son başvuru tarihi bugün

Engelli adaylar için önemli bir bilgi: Sınav tedbir hizmetlerinden faydalanmak isteyen ve sınav başvuruları sırasında tedbir talep eden engelli adayların, sınavın çevrim içi yapılacak olması ve tedbir uygulanacak engel türlerinin yeniden belirlenmesi nedeniyle, 11 Ekim 2023 – 16 Ekim 2023 tarihleri arasında https://basvuru.meb.gov.tr/ internet adresinden yeniden talepte bulunmaları gerekecek.

Sonuçlar da merakla bekleniyor! Sınav soru ve cevapları 20 Kasım’da, sınav sonuçları ise 24 Kasım tarihinde Bakanlık resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden yayımlanacak. Öğretmenlik kariyer basamaklarını yükseltmek isteyen adaylar için bu tarihler önemli bir kilometre taşı olacak.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com