Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Okullarda Filistinli çocuklar için 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak

İsrail’in acımasızca sürdürdüğü saldırılardan vefat eden Filistin ve Gazze’li çocuklar için ülke genelinde bugün düzenlenecek bayrak töreninde 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak.

Okullarda Filistinli çocuklar için 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde ülke genelinde ki tüm okullara gönderilen Bakan Yusuf Tekin imzalı belge de, İsrail tarafından yapılan katliam da vefat eden Filistin ve Gazze de ki çocuklar için bayrak töreninde 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak. 17 Ekim 2023 tarihinde yapılan Gazze’de ki el-Ehli Baptist Hastanesine yapılan saldırısı sonucu hayatını kaybeden Filistin halkının hüzünlerini paylaşmak ve anmak için 3 günlük milli yas ilan edildiği hatırlatıldı.

Filistin'deki İnsani Krize Dikkat Çekmek İçin Türkiye'de Bayrak Töreni Düzenlenecek
Filistin’deki İnsani Krize Dikkat Çekmek İçin Türkiye’de Bayrak Töreni Düzenlenecek

Filistin’deki İnsani Krize Dikkat Çekmek İçin Türkiye’de Bayrak Töreni Düzenlenecek

Gazze ve Filistin’e yönelik İsrail tarafından başlatılan son saldırılar ve hastanelerin hedef alınması, insanlık vicdanını sarsan bir insani dramı beraberinde getirirken, bu trajedinin özellikle kadınlar, masum çocuklar ve yaralılar üzerindeki etkisi büyük bir endişe kaynağı haline gelmiştir. Türkiye’de, bu acı gerçeği vurgulamak ve uluslararası kamuoyuna seslenmek amacıyla bir bayrak töreni düzenlenecek.

Saldırılarda hayatını kaybedenler arasında özellikle çocuklar bulunmaktadır, bu nedenle temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında gerçekleştirilecek bayrak törenlerinde, yaşamlarını kaybedenlere saygı duruşunda bulunulacaktır. Türkiye’de düzenlenecek bu saygı duruşu, Filistin halkına yönelik yapılan saldırıları kınama ve tüm dünyaya barış çağrısı yapma amacını taşımaktadır.

“Her çocuğun ve ailenin ırk, din veya siyasi görüşünden bağımsız olarak güvende olması ve yaşam haklarının korunması temel insani sorumluluğumuzdur. Her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı birlikte mücadele etmeliyiz” denilen yazı, insani değerlere ve insan haklarına duyulan saygının önemini vurguluyor. Türkiye, Filistin’e destek ve dayanışma göstermek için bu etkinlikle bir araya gelerek uluslararası düzeyde bir çağrıda bulunmayı hedefliyor.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com