Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Osmangazi’de Ruhsatsız Fabrikalar Tarih Oluyor

Son zamanlarda tarım arazilerine yapılan kaçak depo ve fabrikalar, usulsüz yapıldığı için belediye ekipleri tarafından planlı bir şekilde yıkıyor.

Osmangazi’de Ruhsatsız Fabrikalar Tarih Oluyor

Bursa Osmangazi Belediyesi, Ovaakça Santral Mahallesi’nde tarım arazisi üzerine kaçak olarak inşa edilmiş fabrikaları yıkma çalışmalarını sürdürdü.

Belediye, verimli tarım arazilerinin yeniden kullanılabilir hale gelmesi için, imara uygun olmayan şekilde inşa edilmiş konutlar, işyerleri, fabrikalar ve depolar gibi yapıların tespitini yapmaya devam ediyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, son olarak Ovaakça Santral Mahallesi‘nde tarım arazisi üzerine kaçak olarak inşa edilmiş iki fabrikayı yıkmaya karar verdi.

osmangazi belediyesi kaçak depoları yıkıyor 19 10 2023
osmangazi belediyesi kaçak depoları yıkıyor 19 10 2023

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, mevcut yasalara uygun bir şekilde hareket ederek, ruhsatsız fabrikaların yıkımına sabah erken saatlerde başladılar. Yıkım işlemi, geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi ve kaçak fabrikalar, iş makineleri yardımıyla tamamen ortadan kaldırıldı.

osmangazi belediyesi kaçak fabrikaları yıkıyor
osmangazi belediyesi kaçak fabrikaları yıkıyor

Belediye yetkilileri, kaçak olarak inşa edilmiş yapıları yıkmaya devam ederek, tarım arazilerinin kaçak yapılaşma nedeniyle tahrip edilmesine izin verilmeyeceğini vurguladılar.