Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Rusya’nın Nükleer Saldırı Tatbikatı: Küresel Güvenliğe Yeni Bir Tehdit mi?

İsrail, Hamas’ın saldırılarına karşılık vererek Gazze’yi hedef alıyor. Bu çatışmada maalesef binlerce sivil can verdi. Ortadoğu’daki gerilim artarken, dikkat çekici bir şekilde Rusya’dan yeni bir hamle geldi. Üçüncü Dünya savaşı mı geliyor? İşte detaylar.

Rusya’nın Nükleer Saldırı Tatbikatı: Küresel Güvenliğe Yeni Bir Tehdit mi?

Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle, Rus ordusu nükleer misilleme tatbikatı gerçekleştirdi. Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Putin’in liderliğinde kara, deniz ve hava unsurlarının nükleer caydırıcılık silahlarını kullanarak tatbikatın gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer tatbikata video konferans yoluyla katıldığı ve tatbikatın Rusya Ulusal Savunma Kontrol Merkezi uzmanları tarafından yönlendirildiği ifade edildi.

rusya açıklama kadın çocuk
rusya açıklama kadın çocuk

Bu tatbikatta, Kamçatka Bölgesi’ndeki Kura Test Sahası’ndan Yars kıtalararası balistik füzelerin, Tula Bölgesi’ndeki nükleer enerjili denizaltılardan Sineva balistik füzelerin fırlatıldığı ve Tu-95 tipi bombardıman uçağıyla Barents Denizi’ndeki hedeflerin seyir füzeleriyle vurulduğu aktarıldı.

SAVAŞ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Filistin-İsrail çatışmasının benzeri görülmemiş turu öncelikle #kadın ve #çocuklar’ı mağdur ediyor. Bu insani felaketin boyutu giderek artıyor. Kadınlar terör eylemlerinin ve yoğun nüfuslu bölgelere yönelik gelişigüzel açılan ateşin kurbanı oluyor.