Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sağlık sektöründe şiddete kınama geldi

Sağlık sektöründe sürekli rastladığımız şiddet devlet kanunları tarafından ele alınmalı. Bunun için şimdilerde bir kınama yayınlandı.

Sağlık sektöründe şiddete kınama geldi

Bursa da bulunan kent konseyi çalışma grubu haber yayınlayarak Bursa Şehir hastanesinde hasta yakınının doktora saldırması konusuna kınama yayınlayarak tepki verdi. Yazılı olarak yapılan açıklamanın görüşleri de şu şekilde olmakta:

sağlik-çalişanlarina-şiddet
sağlik-çalişanlarina-şiddet

Sağlık sektöründe de diğer sektörlerde de şiddet toplum sağlığı için ve sağlık çalışanları için büyük bir tehdittir. Bu konuyla alakalı mücadeleler de oldukça fazladır. En son Bursa Şehir hastanesinde gerçekleşmiş olan Dr. Nihan Alkış’ın bir hasta yakını tarafından darp edildiği açıklandı. Sadece hekimlik değil bir insani duyguya sahip olan herkes gibi biz de şiddeti kınıyoruz.

Sağlık sektöründe şiddeti son yıllarda oldukça fazla görmekteyiz. Bazı sosyal medya mecraları ve gerçek dizilerde sağlıkçılara şiddet uygulandırılan özendirici şeyleri de kınıyoruz. Şiddete özendirilmesini de aynı şekilde kınıyoruz.

Bu tarz konular derhal araştırılıp cezalandırılmalıdır. Cezalar da iyi halden yararlanılmadan indirim yapılmadan yapılmalıdır. Sağlıkçılara şiddet uygulanması sağlık sektörünü oldukça sekteye uğratmaktadır.