Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Gölete Girmek Tehlikeli ve Yasaktır, Manisa Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyardı

Gölete Girmek Tehlikeli ve Yasaktır, Manisa Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyardı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, son günlerde artan hava sıcaklıklarıyla birlikte vatandaşları tarımsal sulama ve hayvan içme suyu göletlerine serinlemek amacıyla girmemeleri konusunda uyardı. Yaz mevsiminin kendisini gösterdiği bu günlerde Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara göletlere girmenin tehlikeli olduğunu hatırlatarak dikkatli olmaları çağrısında bulundu, tüm detaylar haberimizin devamında…

Gölete girmek tehlikeli ve yasaktır.
Gölete girmek tehlikeli ve yasaktır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, göletlere yüzme ve serinleme amaçlı girilmesinin hayati tehlikelere yol açabileceğini belirtti. Göletlerin tarımsal sulama ve hayvan içme suyu amaçlı yapıldığını vurgulayan Usta, yapıları gereği yüzme için uygun olmadıklarını ve dip kısımlarında çamur ve balçık birikimi oluştuğunu ifade etti. Bu nedenle gölete girilmesi durumunda boğulma ve can kaybı riskinin ortaya çıktığını vurgulayan Usta, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak önlem almak amacıyla mahalle muhtarlarına bilgi verildiğini, camilerden anonslar yapıldığını, göletlere uyarı levhaları yerleştirildiğini ve vatandaşları bilgilendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, göletlerin yüzme ve serinleme için uygun olmadığını vurgulayarak vatandaşlardan bu konuda dikkatli olmalarını ve uyarıları dikkate almalarını istedi. Can kayıplarının önlenmesi ve acıların yaşanmaması adına vatandaşları bilinçlendirmek ve uyarmak için bu tür önlemlerin alındığına dikkat çekildi. Gölete girmenin tehlikeli ve yasak olduğu konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çağrısı dikkate alınmalıdır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyardı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyardı

Göletlere girmenin tehlikeli olduğu hususunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Göletlere yüzmek ve serinlemek gibi amaçlarla girilmesi nedeniyle hayati tehlikelerle karşı karşıya kalınabilir. Tarımsal sulama ve hayvan içme suyu göletleri yapısı itibarı ile yüzmek için uygun değildir. Kazı tipi ve toprak dolgu şekilde imal edilmeleri, özellikle dip kısımlarında çamur ve balçık oluşmasına neden olmakta. Bu yüzden göletlere girilmesi durumunda da boğulma ve can kayıpları ile karşı karşıya kalınması ihtimalini ortaya çıkarıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bu ihtimali önlemek amacıyla mahalle muhtarlıklarına bilgi vererek, camilerden anons yaptırarak, göletlere uyarı levhası koyarak ve vatandaşları bilgilendirerek uyarmaya çalışıyoruz. Göletler yüzmek, serinlemek amaçlı değildir. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkat etmelerini rica ediyoruz. Olası can kayıplarının önlenmesi ve acılar yaşanmaması adına vatandaşlarımızı uyarmak ve bilinçlendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.