Ana Sayfa Teknoloji iPhone 14, Apple Ultra Watch tanıtıldı

iPhone 14, Apple Ultra Watch tanıtıldı

59
0
Paylaş
Yeni iPhone 14, 7 Eylül 2022’de Cupertino, California’daki Apple Park’ta düzenlenen yeni ürünlerin lansman etkinliği sırasında yeni Apple Watch 8 Serisi ve yeni AirPod Pro’ların yanında sergilendi. Apple, aralarında yeni iPhone 14 ve 14’ün de bulunduğu birçok yeni ürününü tanıttı. Etkinlik sırasında Pro, üç Apple saati ve yeni AirPod Profesyonelleri. -AFP   

Cupertino: Apple, enflasyon ve tedarik zinciri sorunlarına rağmen Çarşamba günü yeni akıllı telefonları son modellere benzer fiyatlarla piyasaya sürdü ve buna uygun bir fiyat etiketi ile birinci sınıf bir dijital saat tanıttı.

Şirketin California merkezindeki 90 dakikalık bir sunumda sürpriz açıklamalar yer almazken, teknoloji devi fiziksel sim kart ihtiyacını ortadan kaldırmak için yeni dijital tanımlama sistemini tanıttı.

Şirketin en yeni akıllı telefonu iPhone 14, temel model için 799 dolara mal oluyor – mevcut sürümle aynı fiyat, premium iPhone 14 Pro Max ise 1.100 dolara gidecek.

Yeni kulaklıkları da içeren güncellenmiş ürün seti, müşterileri karlı teknoloji ekosistemine sadık tutmak için tasarlandı.

Canalys analisti Le Xuan Chiew, “Apple, dünya çapında en çok satan akıllı telefon olan iPhone 13’e yönelik güçlü talep nedeniyle 2022’nin ilk yarısında güçlü büyümesini sürdürdü” dedi.

Analist, iPhone fiyatlarını sabit tutma yeteneğinin, Çin’in sıfır toleranslı Covid politikalarının orada üretimi kısıtlamasının ardından Hindistan’a tedarik zincirini çeşitlendirmenin faydalarını yansıttığını söyledi.

 

Wedbush analisti Dan Ives, lansman etkinliğinin Apple’ın lojistik gücünün altını çizdiğini söyledi.

“Bir geri adım atmak, modern tarihte görülen en büyük tedarik zinciri krizine rağmen Apple ekosisteminde 3 yeni temel donanım ürününü piyasaya sürmek, özellikle Nisan/Mayıs’ta Çin’de sıfır Covid kapanması görülmesiyle birlikte Cook & Co. için büyük bir başarı. ” dedi Ive.

Yeni iPhone 14’ün özellikleri arasında daha dayanıklı bir pil ve “ultra geniş” sahneleri ve düşük ışık ayarlarını yakalamak için yeni fotoğraf kapasiteleri yer alıyor.

Telefonlar ayrıca Wifi kapsamı dışındayken acil servislere mesajlaşmayı sağlamak için bir “acil SOS” işlevi içerir.

iPhone 14 Plus, oyun oynarken veya video izlerken daha iyi bir deneyim sunan 6,7 inç (17 santimetre) dev bir ekrana sahiptir.

Şirket yetkilileri, gelişmiş özelliklere sahip yeni dijital saat ürünlerini tanıttı. Vücut ısısını ve diğer vücut fonksiyonlarını takip edebilen Apple Watch Series 8’in fiyatı 400 dolardan.

Bir Apple basın açıklamasına göre şirket, hardcore sporcuların “uzun süreli bir triatlonu tamamlaması” için yeterli ömre sahip bir pil içeren 800 $ fiyatla Apple Watch Ultra’yı da tanıttı.

GlobalData Retail analisti Neil Saunders, yeni teklifleri “çığır açan yeniliklerden ziyade artan iyileştirmeler” olarak nitelendirdi ve şirketin “tüketicileri yükseltmeye ve yeni ürünlerini kullanmaya ikna ederek talebi artırmak için yeterince şey yaptığını” ekledi.

 

Paylaş