Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ticaret Bakanlığı, e-sipariş iptallerini yakın takibe aldı

Ticaret Bakanlığı, e-sipariş iptallerini yakın takibe aldı

Ticaret Bakanlığı, e-sipariş iptallerini yakın takibe aldı tüm detaylar haberimizin devamında…

Ticaret Bakanlığı, e-sipariş iptallerini yakın takibe aldı

Yaşanan kur ve fiyat artışları karşısında e-ticaretlerde gerekçesiz olarak yapılan sipariş iptalleri üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Sektörü uyaran bakanlık, artan şikayetler üzerine inceleme ve denetimlere başladı. Yılın ilk 5 ayında 6 firmaya yaklaşık 10 milyon lira idari para cezası uygulandı.

Ankara (İGFA) – Ticaret Bakanlığı, e-ticaretteki sipariş iptalleri ile ilgili vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için sektörü uyardı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde geleneksel ve sosyal medyada yer alan haberler ile Ticaret Bakanlığı’na yapılan başvurularda yaşanan kur ve fiyat artışları dolayısıyla şikayetlerin arttığına dikkati çekildi. Söz konusu siparişlerin gerekçesiz olarak iptal edildiğine yönelik şikayetlerde artış olması üzerine bakanlık tarafından gerekli inceleme ve denetimlerin başlatıldığı duyuruldu.

2022 seneında 75 firma nezdinde yapılan inceleme ve denetim gerçekleştirildiğine dikkati çeken Bakanlık, açıklamada, 46 firmaya toplamda 41 milyon 280 bin 556 lira idari para cezası uygulandığı, 2023 seneının ilk 5 ayında 6 firmaya toplamda 9 milyon 252 bin 704 lira idari para cezası uygulandığı, ayrıca 6 firma içinde inceleme ve denetim başlatıldığını kaydetti.

Kaynak: IFGA