Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
yıldırım belediyesi
osmangazi belediyesi

Trafik Sigortası Yaptırmak için geç kalmayın!

Dolar kuru yukarı doğru yönelmesinin ardından dün yakıt fiyatlarında ki artışın ardından bugün de sigorta fiyatlarına zam haberi geldi. Hızlı Sigorta Müdürü İsa Gürbüz, sigorta yaptırmak için bekleyenleri uyardı! İşte tüm detaylar…

Trafik Sigortası Yaptırmak için geç kalmayın!

Trafik sigortası fiyatları her geçen gün artış gösteriyor. Hızlı Sigorta Genel Müdürü İsa Gürbüz ile yaptığımız röportaj da oldukça önemli bilgiler paylaştı. Sigortacılık sektörü ve sigorta yaptıracak kişilere de uyarı da bulundu.

Trafik Sigortasına büyük zam yolda!

Gürbüz, “Dolar kurunda ki hızlı yükseliş tüm ekonomi faktörlerine etki etmesi bekleniyor. Bu nedenle de özelikle trafik sigortası ürününde büyük bir artış ön görüyoruz. Dün aldığımız sigorta fiyatını bugün almakta çok zorlanıyoruz. Bu nedenle trafik sigortası yaptırmak için biran önce davranmakta fayda var. Mutlaka sigortanızı ertelemeden yaptırın.” diye ifade etti. Seçimler de dolar kuru 19,82 TL idi. Fakat bugün ise sadece 20 günde 23,36 TL seviyelerine kadar ilerledi, yüzde 18’lik bir artış oldu. Bu da tüm maliyetleri yansıması bekleniyor.

Sigorta fiyatları ne kadar arttı?

Sigorta fiyatları gün gün değişiklik göstermekle birlikte SBM tarafından sunulan araç kasko fiyatları da ister istemez sürekli güncellenmek zorunda kalıyor. Çünkü bugün 500.000 TL değerinde ki bir araç kurda ki artıştan sonra en az yüzde 15 değerlenmiş durumda bu da fiyatlara yansımaya başladı.

Günü gelmeden trafik sigortası yapılır mı?

“Bu soru ile sık sık karşılaşıyoruz, biz müşterilerimize trafik poliçesi bitmesine son 15 gün kaldıktan sonra trafik sigortası yaptırabileceklerini bildiriyoruz. Ama 15 gün kala da 1 gün kala da yapılsa, aktif sigorta ne zaman ise yeni poliçe de o zaman başlıyor. Bu nedenle müşteri bir kayıp yaşamıyor.”

Genellikle sigorta yaptıran müşteriler erken yaptırır isem gün kaybım olur, boşuna fazla para veririm düşüncesi taşıyorlar ama bu oldukça yanlış bir düşünce, bu nedenle son 15 gün kala hem trafik sigortası hem de kasko sigortası yaptırabilirsiniz.

trafik sigortası yaptırırken geç kalmayın
trafik sigortası yaptırırken geç kalmayın

Zorunlu trafik sigortası en geç ne zaman yapılır?

İkinci el araç alım ve satımında zorunlu olarak trafik sigortası yaptırılması gerekmektedir ve bu işlem aracı alan kişiye aittir. Aracı satın aldıktan sonra 15 gün içerisinde trafik sigortası yaptırmak zorundasınız. Eğer 15 gün bittikten sonra halen sigorta yaptırmaz iseniz ceza kesilir ve araç trafikten men edilir.mobil casino siteleri malatya araç kiralama istanbul erotik shop restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com