Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye Yüzyılı’nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı

Türkiye Yüzyılı’nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı

Türkiye Yüzyılı’nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı tüm detaylar haberimizin devamında…

Türkiye Yüzyılı'nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı

İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye Yüzseneı’nın dünya gündemindeki yankılarına yönelik “Türkiye Yüzseneı Dünya Medyasında” ve “Türkiye Yüzseneı’nın Başlama Töreni Dünya Gündemini Belirledi” isimli iki kitap hazırlandı.

Ankara (İGFA) – Türkiye Yüzseneı’nın başlangıcının 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi olduğuna işaret edilen “Türkiye Yüzseneı Dünya Medyasında” kitabında, Türkiye’nin diplomatik ilişkileri, demokrasi ilke ve normları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi ve diplomatik başarıları ve Türkiye Yüzseneı’na dair uluslararası kamuoyu algısı ortaya konuluyor.

Kitapta, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi ve sonuçlarını doğrudan ilgilendiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı konu alan 40 ülkeden toplam 170 haber, köşe yazısı ve analiz yer alıyor.
Toplam 5 bölümden oluşan kitapta, dünya basınından manşetlerle 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçim zaferi özet şekilde aktarılıyor.

Kitapta, yabancı televizyon kanallarında, internet haber medyasında 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçim zaferinin analizi ve yansımaları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısını ele alan uluslararası haberler ve köşe yazılarına ayrıntılı olarak yer veriliyor.

Öte yandan “Türkiye Yüzseneı’nın Başlama Töreni Dünya Gündemini Belirledi” kitabında ise Türkiye Yüzsene’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) yemin töreni ve ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni ile resmen başladığı hatırlatıldı.

Göreve Başlama Töreni’ne, 21 devlet başkanı ve 13 başbakanın yanı sıra çok sayıda bakan ile aralarında Türk Devletleri Teşkilatı, NATO ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da olduğu uluslararası kuruluş temsilcilerinin ve toplam 78 ülkeden üst düzey katılımın olduğu vurgulanan kitapta, seçimlere ve sonuçlarına tüm dünyanın ilgisinin kayda değer olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da söz konusu kitapların ön sözlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. seneında ülkenin yüzseneın seçimini gerçekleştirdiğini ve necip milletin iradesini sandığa yansıttığını belirtti.

Kaynak: IFGA