Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

YKS sonuçları açıklandı! Tüm gözler sonuçlarda…

Her yıl yapılan YKS sınavı maratonunun son noktasına gelindi ve sonuçlar açıklandı. Açıklanan sonuçlar doğrultusunda öğrenciler aldıkları puanlara göre tercih yapabilecekler.

YKS sonuçları açıklandı! Tüm gözler sonuçlarda…

Lise eğitimini tamamlayan ve gelecekte hayallerindeki mesleği icra etmek isteyen milyonlarca öğrenci, 17-18 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ter dökmüştü. Bazıları sınavların kolay geçtiğini ifade ederken, diğerleri ise oldukça zorlu olduğunu vurgulamıştı.

Heyecanla beklenen 2023 YKS sonuçları sonunda açıklandı. Üniversite hayaline sahip milyonlarca aday, sonuçları T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin web sitesinden öğrenebilecekler.

Sonuçlar açıklandıktan sonra, ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, tercih işlemlerinin 27 Temmuz ile 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Öğrenciler YKS puanlarına göre üniversite tercihlerini gerçekleştirecekler. 2023 YKS Tercih Kılavuzu yayınlandıktan sonra, milyonlarca aday için üniversite seçimi süreci başlayacak.

Gelecekteki eğitim kurumları ve bölümleriyle ilgili bilgileri almak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu’nun ”yokatlas.yok.gov.tr” internet sitesini ziyaret ederek, geçmiş yıllardaki puanlar, kontenjanlar ve öğrencilerin profilleri gibi birçok önemli veriye erişebilirler.

Sonuçları görmek için lütfen https://sonuc.osym.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz! Başarılar dileriz!

E-devlet şifreniz ile giriş yapmak için https://ais.osym.gov.tr/yetki/giris adresini ziyaret edebilirsiniz! Başarılar dileriz!

2023 YKS SINAVI BİRİNCİLERİ

Sınavın en yüksek puanını elde eden adayların isimleri, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy tarafından açıklandı.

İşte İstanbul, Afyon, Konya ve Niğde’den gelen birinciler:

  • Temel Yeterlilik Testi (TYT) Birincisi: Harun DURAK (Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi, Niğde)
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT) Sayısal Birincisi: Mustafa Özcan (Atatürk Anadolu Lisesi, Konya)
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT) Sayısal Birincisi: Namık Emre Acar (Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi, Konya)
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT) Eşit Ağırlık Birincisi: Emre Ekici (Süleyman Demirel Fen Lisesi, Afyonkarahisar)
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT) Sözel Birincisi: Ahmet Berk Takır (Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul)

Bu başarılarıyla dikkat çeken öğrenciler, Türkiye genelinde en yüksek puanları alarak üst sıralarda yer almışlardır. Kendilerini tebrik eder, gelecekteki akademik ve kişisel hedeflerinde başarılar dileriz.

ÖSYM YKS SONUÇ EKRANI GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Aşağıda yer alan videoyu izleyerek YKS 2023 sınav sonuçları sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

2024 YKS KAÇ GÜN KALDI?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılmak için heyecanla gün sayıyoruz! Hedeflerinizi gerçekleştirmenin yaklaştığı bu süreçte, YKS’ye kaç gün kaldığını takip etmek için https://www.yksyekacgunkaldi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu site, geri sayım sayaçları ve sınav tarihi gibi önemli bilgileri sunarak sınav için son hazırlıklarınızı tamamlamanıza yardımcı olacak. Başarılar dileriz, geleceğiniz parlak olsun!