Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Altın Fiyatlarında Belirsizlik Devam Ediyor: Gram, Çeyrek ve 22 Ayar Bilezikte Güncel Durum Ne?

Altın Fiyatlarında Belirsizlik Devam Ediyor: Gram, Çeyrek ve 22 Ayar Bilezikte Güncel Durum Ne?

Altın gram fiyatı son dönemdeki ivmeli yükselişini sürdürüyor, ancak gelecekte ne olacağı konusunda belirsizlik hakim. Yatırımcılar merakla altın fiyatları düşecek mi yoksa yükselecek mi olduğunu takip ediyor, Dolar kuru ve ons tarafında esen rüzgar yönü değiştirebilir. Ayrıca gram, çeyrek ve 22 ayar bilezik fiyatlarının güncel durumunu öğrenmek isteyenler için detaylı bir analiz sunuyoruz.

Cumhuriyet altını fiyatları
Cumhuriyet altını fiyatları

Altın fiyatları asıl olarak ons ve dolar TL kuru paritesine göre yönünü belirliyor. Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde altın en çok takip edilen yatırım araçları arasında yerini almış durumda. Fed tarafında beklenmedik bir şekilde faiz artırım beklentisinin oluşması sebebi ile gram altın fiyatı konusunda bir ivme kazanmasını sağladı. Gram altın, çeyrek altın, 22 ayar bilezik ve Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları rekor kırıyor

Piyasa da oluşan etkenlikler ve belirsizliklerin yanı sıra en çok da gram altın fiyatı, dolar kur ile ons altın paritesinin hareketi doğrultusunda yönünü belirliyor. Yılın ikinci çeyreğinin son ayına gelmiş iken düğünlerin artmaya başlaması piyasa da ki altın hareketliliğini arttırdı. Özellikle de düğün yapacak olan çiftler 22 ayar bilezik fiyatlarını inceliyor.

22 ayar bilezik fiyatları
22 ayar bilezik fiyatları

Altın fiyatları neden yükseldi?

ABD tarafında açıklanan veriler ve FED tarafından gerçekleşmesi beklenen faiz artırım kararı dolar kuruna etki ediyor. Bu nedenle FED tarafında gelecek ay için açıklanması beklenen 25 baz puan faiz artış beklentisi artarak yüzde 63 oranında bir beklenti seviyesine ulaştı.

Çeyrek altın fiyatı bugün kaç TL?

  • Çeyrek altın alış 2.232 TL
  • Çeyrek altın satış 2.298 TL

Cumhuriyet altın fiyatı bugün kaç TL?

  • Cumhuriyet altını alış 8.907 TL
  • Cumhuriyet altını satış 9.207 TL
Altın fiyatları
Altın fiyatları

22 ayar bilezik fiyatı bugün kaç TL?

  • 22 ayar bilezik alış 1.237 TL
  • 22 ayar bilezik satış 1.270 TL