Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Evdeki Altına Etiket Zorunlu Mu Olacak?

Evdeki Altına Etiket Zorunlu Mu Olacak? Altın sahteciliği sorunu üzerine, altın takip sistemi tanıtıldı. Altınların üzerine tarih, üretim yeri, ağırlık gibi bilgiler işlenecek. Güvenlikli etiketler kullanılacak ve ambalajlar güçlendirilecek. Ancak, takılar (22 ayar bilezikler ve yüzükler) bu sistem dışında kalacak. Altın takip sistemi, altın sahteciliği ile mücadeleyi destekliyor. İşte detaylarr.

Evdeki Altına Etiket Zorunlu Mu Olacak?

Altın da birçok kişi sahte ürün çıkartıp satmaya çalışabiliyor. Bu konuyu ele alarak altınla alakalı birçok bilgi vereceğiz. Önceden aldıkları altınlar için bir işlem yapmak gerekir mi etiketsiz altınlar daha mı az değersiz olacak tarzı sorular sürekli soruluyor.

altin-barkod-sistemi
altin-barkod-sistemi

İçindekiler

Kıymetli Maden Takip Sistemi Nedir

Rafine tarafından altınlar gram altın yada cumhuriyet altın nasıl bir altın cinsi olursa olsun altının üzerine tarihi işlenecek. Üretim yeri ağırlığı gibi her şey altının üzerine işlenmiş olacak. Darphane de aynı şekilde kayıt altına alacak.

altin-barkod-sistemi
altin-barkod-sistemi

Güvenlikli Etiket

Güvenlikli etiket sayesinde altın alımları daha iyi ve güvenli bir hal alacak. Ambalaj da iki farklı güvenlik etiketi de olacak. Artık gramajı az olsun çok olsun etiketli ambalaja konulacak. 100 gram üstü olan ürünlerde yine ambalaja konulacak. Bu ambalaj daha dayanıklı olmalıdır. Güvenlikli bir etiket ve kod da kullanılacak.

altin-barkod-sistemi
altin-barkod-sistemi

Takılar Kapsam Dışı

Bu tarz işlemlere sadece gram altınlar giriyor. Yani 24 ayar olan altınlar bu kapsamda olacak. Fakat 22 ayar olan bilezikler ve yüzükler bu kapsam dışında olacak. Kapsam dışı olan bu ürünler evinizde mevcut ise bu kapsam dışındasınız demektir.