Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
osmangazi belediyesi

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde Çocuklara Unutulmaz Anlar Yaşattı!

Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde Balaban Mesire Alanı’nda çocuklara çevre bilinci aşılayan etkinlikler düzenledi. Geri dönüşüm atölyesi, boyama etkinliği ve tiyatro gösterisi ile minikler hem öğrendi hem eğlendi. Çevre dostlarına rozet ve hediyeler verildi.

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde Çocuklara Unutulmaz Anlar Yaşattı!

Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü‘nde çevre bilincini artırmayı hedefleyerek Balaban Mesire Alanı’nda çocuklar ve gençler için atölye ve stantların yer aldığı bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinlikler kapsamında geri dönüşüm atölyesi, sıfır atık temalı boyama etkinliği ve iklim değişikliği farkındalığını artırmak için el baskısı çalışmaları gerçekleştirildi. Minikler, eğlenceli seksek ve geri dönüşüm toplama oyunlarıyla çevreyi öğrenirken, aynı zamanda çevre temalı tiyatro gösterileriyle keyifli anlar yaşadılar. Programa katılan çocuklara çevre müfettişi rozeti takdim edilerek, etkinlik minik çevre dostları ve ailelerinden tam not aldı. Organizasyonun sonunda, kompost makinesinde üretilen kompost gübresiyle lavanta ve biberiye fidanları ziyaretçilere dağıtılırken, çocuklara bez çanta ve tohumlu kalem hediye edildi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, sıfır atık çalışmalarıyla Yıldırımlı vatandaşların bilinçlendirilmesini amaçladıklarını belirtti ve yeşil ve sağlıklı bir Yıldırım için çalışmalarının hızla devam ettiğini vurgulayarak, herkesin Dünya Çevre Günü’nü kutladı.

Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde çocukların ve gençlerin çevre bilincini artırmak amacıyla Balaban Mesire Alanı’nda atölye ve stantların yer aldığı bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Alanda geri dönüşüm atölyesi kurularak sıfır atık temalı boyama etkinliği, soda şişesinden vazo yapımı ve iklim değişikliğinde ben de varım el baskısı çalışmaları yapıldı. Minikler, mavi kapaklarla seksek oyunu ve geri dönüşüm toplama oyunu ile eğlenirken öğrenirken; çevre temalı tiyatro ile eğlenirken öğrendi.

Yıldırım Belediyesi Dünya Çevre Günü etkinliği düzenledi
Yıldırım Belediyesi Dünya Çevre Günü etkinliği düzenledi

Programa katılan çocuklara çevre müfettişi rozeti verilen etkinlik minik çevre dostlarından ve ailelerinden tam not aldı. Organizasyon sonunda kompost makinesinde üretilen kompost gübresi lavanta ve biberiye fidanları ziyaretçilere dağıtıldı ve çocuklara bez çanta ve tohumlu kalem hediye edildi.

Sıfır atık çalışmaları ile Yıldırımlı vatandaşları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Çocuklarımıza daha yeşil ve sağlıklı bir Yıldırım bırakabilmek için tüm hızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mavi ve yeşil renklerin daima hâkim olduğu, insanlarımızın temiz ve doğal bir çevrede mutlu ve huzurlu yaşadığı bir gelecek dileğiyle herkesin Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum” dedi.