Ana Sayfa ADS 23 Mayıs 2017 1154 Görüntüleme

Laboratuvar Ortamında Analitik Terazi Kullanımı ve Fiyatları

Günümüzde gerek endüstriyel laboratuvarlar gerekse tıbbi laboratuvarlarda kullanılması gereken belli başlı materyaller bulunmaktadır. Özellikle karışım oluşturan veya paketleme usulü çalışan gruplarda çok küçük tartımlar gerektiği ve yüksek doğrusallık olması için bir kullanacakları teraziler önemlidir. Artık hemen her sektörde teknolojiden faydalanma oranlarının artmasıyla birlikte hem sektörlerin maliyetleri düşürülmüş oldu hem de zamandan tasarruf adına önemli adımlar atılmış oldu.

Ülkemizde de özellikle 2000 yılından sonra oldukça önemli yol kateden sektörde Baykon.com’da önemli ölçüde yol almıştır. Ayrıca yurtdışına yaptığı ihracat ile de oldukça önemli bir yeri vardır. 2000’li yıllar ile birlikte ticaret tartım sistemleri sektöründe oldukça önemli bir boyut kazanmıştır. Ayrıca dünyanın sayılı tartım sistemlerinden biri olmayı başaran Baykon, 3 kıta ve yüzlerce ülkeye tartım sistemleri ihraç ediyor.

Analitik Terazi Fiyatları

Analitik teraziler tıp, eczacılık, kimya, ilaç sanayi gibi temeli Ar-Ge araştırmalarına dayanan sektörlerde yoğun biçimde kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebebi de çok yüksek hassasiyet değerlerinde ve yüksek doğruluk derecelerinde ölçüm yapabilmesidir. Bu tür sektörlerde asıl istenen de budur. Çünkü çok küçük değerlerde tartım ve katılım yapmaları gerekmektedir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Analitik terazilerin bu denli tercih edilmelerinin sebebi hassasiyet dereceleri, doğrusallık payları, dahili teknolojileri ve her tartım modeline uygun olarak üretilmeleridir. Örnek verecek olursak A makinesinde tarttığımız ve hafızasına aldığımız tartım bilgilerini bir başka şehirde bir başka ülkede kilometrelerce ötede yer alan o laboratuvarın başka şubesindeki başka bir tartıya kısa sürede aktarılabilmesi bu cihazların en önemli özellikleridir.

Sadece analitik teraziler değil tüm tartım cihazları günümüzde kullanıldığı sektörlerde önemli bir paya sahiptir. Örneğin bir ilaç firması ilacın için katacağı etken maddeleri o kadar net ayarlamalıdır ki bir hataya yer vermesin. İşte ülkemizde bu sektörde oldukça önemli bir paya sahiptir. Baykon firması Almanya, Amerika, Çin gibi dünyanın önemli ekonomilerine bu alanda önemli derecede ihracatlar gerçekleştirmektedir. http://www.baykon.com/analitik-teraziler,PR-1677.html adresinden analitik terazi fiyatlarına bakabilir, sipariş verebilir ve konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.